נדחתה בקשת רומן פולנסקי לסגור את תיק האונס נגדו

בית המשפט בקליפורניה קבע כי תיק האונס בן 40 השנה לא ייסגר כל עוד הבמאי מסרב לחזור לארצות הברית. עורכי דינו אמרו כי הוא מוכן לחזור רק אם יובטח לו שלא ירצה עונש מאסר נוסף

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פולנסקי בפולין, ב-2015. ריצה 42 ימי מאסר בכלא
פולנסקי בפולין, ב-2015. ריצה 42 ימי מאסר בכלאצילום: רויטרס

בית משפט בקליפורניה החליט אתמול (שני) שלא להיענות לבקשתו של הבמאי רומן פולנסקי לסגור את תיק האונס נגדו. השופט קבע כי תיק האונס בן 40 השנה לא ייסגר כל עוד פולנסקי מסרב לחזור לארצות הברית ולהתייצב לפני בית המשפט, כך דיווח "וראייטי".

הפסיקה ניתנה בעקבות פנייתם של עורכי דינו לבית המשפט האמריקאי באחרונה. בפנייתם ציינו כי פולנסקי מוכן יהיה לחזור לארצות הברית אם יובטח לו מראש שלא יהיה עליו לרצות עונש מאסר נוסף על זה שכבר ריצה בעבר.

פולנסקי, בן 83, הודה ב–1977 כי קיים יחסי מין אסורים עם סמנתה גיימר, כשהיתה בת 13, בעת שצילם סרט בלוס אנג'לס, ובעקבות זאת ריצה 42 ימי מאסר בכלא מתוך 90 שנגזרו עליו בעסקת טיעון. ב–1978 הוא החליט לעזוב את ארצות הברית מחשש שהשופט שטיפל בתיק שלו יבטל את העסקה וישלח אותו לעונש מאסר ממושך.

מאז התגורר הבמאי היהודי יליד פולין בצרפת ובשוויץ. ב–2009 ביקשה ארצות הברית משוויץ להסגיר את הבמאי הוותיק לידיה, אך הממשלה השוויצית דחתה את הבקשה. בקשת הסגרה דומה שהועברה לפולין ב–2015 נדחתה אף היא לבסוף, לאחר שורה ארוכה של דיונים, שהסתיימו בדצמבר 2016.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ