מפיק "לה לה לנד" יפיק גרסה קולנועית למחזה הפוליטי "אוסלו"

המחזה, שזכה להצלחה בניו יורק, מספר את סיפורם של צמד הדיפלומטים הנורווגים שתיאמו את המו"מ בין ישראל לפלסטינים. את העיבוד הקולנועי יביים ברטלט שר, שביים גם את ההצגה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתוך ההצגה "אוסלו" בניו יורק
מיכאל אהרונוב ואנטוני עזיזי, המגלמים נציגים מישראל ומהרשות הפלסטינית, בהצגה "אוסלו" בניו יורקצילום: מתוך ערוץ היוטיוב של לינקולן סנטר/LincolnCenterTheater

יותר מחצי יובל לאחר חתימת הסכמי אוסלו, עומדים ההסכמים פורצי הדרך ומעוררי המחלוקת הללו להטביע חותם על המסך הגדול. מארק פלאט, המפיק של הלהיט המוזיקלי "לה לה לנד", עומד להפיק גרסה קולנועית למחזה של אוף ברודווי "אוסלו", כך דיווח בסוף השבוע "הוליווד ריפורטר". המחזה המצליח עבר לאחרונה לברודווי כהפקה של הלינקולן סנטר.

המחזה "אוסלו" הוא מותחן פוליטי המביא את סיפורם של צמד הדיפלומטים הנורווגים מונה ג'ול וטריה רוד לארסן שתיאמו את המשא ומתן החשאי בין ישראל לפלסטינים, שהוביל ללחיצת היד ההיסטורית בין יצחק רבין ליאסר ערפאת על מדשאות הבית הלבן ב–1993. ג'ול ולארסן, בני זוג בחיים, היו מהתומכים של יישום הסדר שלום בשלבים. אבין הדמויות במחזה נמצאות גם דמויותיהם של אורי סביר, יוסי ביילין ושמעון פרס.

בימוי הסרט יופקד בידיו של ברטלט שר זוכה הטוני, שביים גם את ההצגה הניו יורקית, ואילו טי ג'יי רוג'רס שכתב את המחזה, שוקד כעת על עיבודו לתסריט.

"זה סיפור שהוא מילולי ומבוסס רעיון, אבל גם מאוד חזק מבחינה ויזואלית", אמר רוג'רס ל"הוליווד ריפורטר". הוא ציין כי עוד לפני שכתב את הגרסה הבימתית, חשב על הרעיון לכתוב את הסיפור כסרט קולנוע. "תמיד חשבתי כך, ויהיה מרתק לגשת אליו עכשיו מזווית מאוד שונה. מרגש מבחינתי להחזיר עכשיו קטעים שהיה עלי להוריד מהמחזה, ולהוסיף דברים כמו שוטים של גבר ואשה שמגיעים מהמזרח התיכון אחרי שנסעו לילה שלם במונית. אלה תמונות מלאות כוח בסיפור כזה".

בינתיים, בארץ שוקדים מור לושי ודניאל סיון, יוצרי הסרט זוכה פרס אופיר "שיח לוחמים: הסלילים הגנוזים", על השלמת סרטם התיעודי החדש "יומני אוסלו". סרט זה חושף לראשונה יומנים אישיים של משתתפים ישראלים ופלסטינים בשיחות הסודיות שקדמו לחתימת הסכם אוסלו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ