כל הנציגים הישראלים בפסטיבל קאן 2017

מייסלון חמוד, במאית "לא פה, לא שם" תקבל מענק יצירה מיוחד, עמוס גיתאי בבכורה חגיגית, שופט ישראלי ראשון בהיסטוריה, סרט קלאסי ישראלי וביתן ישראלי יכבשו את הריביירה - גאווה ישראלית בקאן

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ממערב לירדן
עכבר העיר

לא פחות מחמישה יוצרים ישראלים ישתתפו או יקבלו הכרה בפסטיבל קאן הקרוב, ה-70 במספר. אחרי שנחשף שסרטו התיעודי החדש של עמוס גיתאי יוצג בימי הפסטיבל ולאחר שנחשף כי יאיר הוכנר ישפוט בתחרות ה-Queer Palm (שופט ישראלי ראשון בהיסטוריית הפסטיבל), נחשף הנציג השלישי בפסטיבל.  הסרט הישראלי הנוסף שיוקרן הוא ״מצור״ של ג׳ילברטו טופאנו, שיהיה חלק ממסגרת הקלאסיקות היוקרתית של הפסטיבל, שתכלול בין היתר עותקים משופצים דיגיטלית של סרטים כמו ״בלואו-אפ״ של מיכאלאנג׳לו אנטוניוני, ״אימפריית החושים״ של נגיסה אושימה, ״כל הג׳אז הזה״ של בוב פוסי ו״נהר זורם ביניהם״ של רוברט רדפורד. הרסטורציה של ״מצור״ נעשתה ביוזמת סינמטק ירושלים וארכיון הקולנוע הישראלי, ובצמוד לפיקוח של צלם הסרט, דוד גורפינקל. הסרט משנת 1969 מציג עיסוק בנושא הנפיץ של שכול דרך דמותה של אלמנת מלחמה (גילה אלמגור) המסרבת לשחק את תפקיד המתאבלת הנצחית שכופה עליה החברה. לצידה ניתן למצוא את יהורם גאון ודן בן אמוץ, שגם היה שותף לכתיבת התסריט, שיזרחו מחדש על מסך הקולנוע בשחור-לבן מפואר ומשוחזר. בחודש יולי הקרוב יוקרן בבכורה ישראלית במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים. 

» איימי שומר לא שומרת על הכוס שלה
» סרטי הספורט הטובים בהיסטוריה
» "היפה והחיה" נכנס למועדון המיליארדרים
» "פטרסון": אדם דרייבר בשיאו
» מייסלון חמוד מננצחת את הסכסוך בקולנוע

בנוסף, היוצרת מייסלון חמוד במאית הסרט "לא פה, לא שם" תקבל מענק יצירה מיוחד מהפסטיבל על סך 50 אלף יורו לטובת היצירה הבאה שלה כחלק מפעילות "נשים בתנועה" של קרן קרינג. "לא פה, לא שם" מציב את שלומי אלקבץ, שהפיק את הסרט, כבכיר הקולנוענים הישראלים בפסטיבל עם שני סרטים שזוכים להכרה, כשמלבד הדרמה אודות שלוש פלסטינאיות בתל אביב, אלקבץ יציג גם את "בן ממשיך" - שיגרום לכך שהתחרות היוקרתית "סינפונדסיון" לא תהיה חפה מנציגים כחול לבן. סרט הגמר של יובל אהרוני, בוגר אוניברסיטת תל אביב. את הסרט הפיקו שלומי אלקבץ ואיילון שני ומשתתפים בו אבי מצליח, דביר בנדק וחלי גולדנברג. העלילה עוסקת בסיפורו של נועם, בחור הומו צעיר שבזמן השבעה של אבא שלו, מגלה שלאביו היה רומן סודי עם גבר נשוי. נועם מתחקה אחרי המאהב מבלי לגלות לאיש ויוצר עמו קשר.

"הבעת אמון עצומה מהפסטיבל. "לא פה, לא שם" - לצפייה בטריילר:

הביתן הישראלי יוקם זו השנה השנייה על החוף, שוב בכפילות עם הדוכן הקבוע של קרן הקולנוע הישראלי וימוקם בליבו של מתחם שוק הסרטים. הביתן ילווה שנית בהגעתה של שרת התרבות, שוודאי תהיה מתוקשרת לא פחות מאשר בשנה שעברה. הביתן יהווה פלטפורמה לשיתופי פעולה בינלאומיים, מקום מפגש ליוצרים ישראליים וזרים. יאפשר הצגת  אתרי צילום בישראל במטרה לעודד הפקות זרות לצלם בארץ. יוצגו בו סרטים חדשים לצד מידע מפורט על אפשרויות לקו-פרודוקציות וככלל, יהווה את "הלב הפועם" עבור אנשי התעשייה הישראלית שמגיעה לפסטיבל.

הנציג השני של אלקבץ בפסטיבל. "בן ממשיך" - לצפייה בטריילר:

"ממערב לירדן" סרטו התיעודי של הבמאי עמוס גיתאי  יוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל קאן 2017 במסגרת ״שבועיים של הבמאים״. 35 שנה אחרי סרטו התיעודי האחרון "יומן שדה" (1982), עמוס גיתאי חוזר לגדה המערבית. בסרטו החדש, "ממערב לירדן", עוקב גיתאי אחר אזרחים - ישראלים ופלסטינים - המנסים בכל כוחם לגבור על הכיבוש ועל השלכותיו.  הסרט בוחן את הקשרים האישיים הנטווים ומשתרגים בין קציני צבא, פעילי זכויות אדם, עיתונאים, אלמנות, אמהות שכולות ומתנחלים. הפסטיבל יתקיים השנה בין התאריכים 17-28 במאי בריביירה הצרפתית, ובסופו יתברר מי הזוכה הגדול בפרס "דקל הזהב" הנחשב. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ