פסטיבל חדש ליצירות קולנועיות קצרות יתקיים החודש בבאר שבע

"פסטיבל הסרט הקצר", שייפתח ב–23 במאי, לא יתקיים בסינמטקים ובתי קולנוע אלא בפאבים ומוקדי בילוי בעיר העתיקה בבאר שבע

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"בין כראמנשה למאידנק", עמרי נג'אד
נירית אנדרמן

"פסטיבל הסרט הקצר", פסטיבל חדש שיוקדש ליצירות קולנועיות קצרות, יתקיים החודש לראשונה בבאר שבע. הפסטיבל ייפתח ב–23 במאי, יימשך שלושה ימים, ובשונה מרוב פסטיבלי הקולנוע, לא יתקיים בסינמטקים ובתי קולנוע אלא בפאבים ומוקדי בילוי בעיר העתיקה בבאר שבע. הכניסה להקרנות הסרטים חופשית, והן ילוו במפגשים עם יוצרים ישראלים.

במרכז הפסטיבל תעמוד תחרות שבה יתמודדו עשרה סרטים קצרים: שלושה מבית הספר סם שפיגל (בבימוי מאיה קסל, פראג בנבניסטי וואפרת רסנר), שניים מאוניברסיטת תל אביב (שביימו דור פדלון וצורית הרציון), שניים ממכללת ספיר (בבימוי עמרי נג'אד ועומרי דויד), וכן סרטיהם של מיקי פולונסקי (מנשר), יותם קניספל (בית ברל), וסרט עצמאי של הבמאית טל גרינברג. פרסים יוענקו לזוכי התחרות.

לצד הסרטים הקצרים, יוקרן בפסטיבל בהקרנת טרום בכורה את סרטו החדש באורך מלא של דובר קוסאשווילי "זוג יונים", הצפוי לצאת לבתי הקולנוע בקיץ. לאחר ההקרנה ישוחח קוסאשווילי עם הצופים.

"מטרת הפסטיבל ליצור מעין "מדורת שבט" המציעה אלטרנטיבה לפסטיבלי הקולנוע הקיימים. החיבור האינטימי בין היוצרים והקהל, וההקרנה של סרטים אישיים באווירה חופשית על כוס בירה, מאפשרת לקהל להיות שותף לעולמם הפנימי של היוצרים, חף משיפוטיות, ולייצר שיח אותנטי", מסרה מור חנאי, המנהלת האמנותית של הפסטיבל, שהוא מיזם משותף של הרשות לפיתוח הנגב, עיריית באר שבע, חברת כיוונים ומרכז הצעירים בעיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ