אחד, שתיים, שלוש: משולשי האהבה הקולנועיים הגדולים ביותר

הסרט החדש "תחושה של סוף" עוסק במשולש אוהבים שגיבוריו חוזרים לעסוק בו שנים אחרי שנגמר. לכבוד יציאת הסרט חזרנו אל משולשי האהבה הגדולים של הקולנוע

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תחושה של סוף
עכבר העיר

משולש אהבים הוא הדבר המפתה ביותר אך גם המסוכן ביותר, ובכל זאת הפזילה לעבר השלישייה - על צורותיה השונות - היא מנת חלקם של אנשים רבים מתרבויות שונות. אם זה שני גברים הרודפים אחרי אותה אישה, גבר אחד שנכנס למיטה עם שתיים, סיפור בגידה או סיפור אהבה - לשלישייה יש מקום מרכזי בחלומות ובסיוטים של רבים. ככזו, משלוש האוהבים מצא את עצמו גם בלב העשייה הקולנועית במגוון רחב של סרטים שבחנו את ההיתכנות או ההרסנות שלה. כעת מגיע לבתי הקולנוע הסרט "תחושה של סוף", שמתאר את סיפורו של גבר מזדקן שחוזר אל פרשת האהבה הגדולה של חייו, אהבה שנקטעה בעקבות בגידה של חברו הטוב ביותר עם האישה שאהב (או כך לפחות חושב הגיבור בהתחלה). לכבוד יציאת הסרט לבתי הקולנוע חזרנו אל סרטי משולש האוהבים הגדולים ביותר, חלקם הסתיימו בטרגדיה וחלקם ברומנטיקה אבל כולם היו יצריים ומרגשים כיאה לנושא כל כך עוצמתי. 

"תחושה של סוף" - לצפייה בטריילר:

» טריילר חדש ל"בלייד ראנר 2049"
» "קינג ארתור": הכישלון של מר ריצ'י
» "שומרי הגלקסיה 2": שיא הכיף
» איימי שומר לא שומרת על הכוס שלה
» המלחמה המרהיבה של כריסטופר נולאן

"ז'יל וז'ים"

אין עם שמבין בשלישיות יותר מהצרפתים, ובשנת 62' הבמאי פרנסואה טריפו הדהים את העולם עם הסרט העוצמתי שלו. ז'יל וז'ים הם שני חברי אמת שמצאו את עצמם מתאהבים באותה אישה. למרות שהיא בוחרת באחד מהם, היא לא הפסיקה לחלום על השני ובין השלושה מתקיימת כל העת מערכת יחסים של אהבה וגעגוע. כשבתווך מתנהלת מלחמת העולם ראשונה, בה החברים מוצאים את עצמם נלחמים האחד בשני, גם המלחמה האישית שלהם תסתיים עם נפגעים.

המשלוש הראשון. "ז'יל וז'ים" - השיר:

"קזבלנקה"

במה שנחשב בעיני רבים כסרט הטוב ביותר בהיסטוריה, ניצב הגיבור ריק (המפרי בוגרט) כשהוא קרוע בין האהבה העזה לאילזה (אינגריד ברגמן) ובין הרצון השכלתני לעזור לבעלה ויקטור לאזלו להימלט ולהמשיך להילחם בנאצים. במשך כל הסרט, שנע אחורה וקדימה בזמן, נזכרים הגיבורים בסיפור האהבה הפריזאי שלהם ("תמיד תהיה לנו פריז") ומשלימים, אט אט, עם הפרידה שלהם. למרות שהוא שונא את בעלה הנוכחי, ריק משלים עם העובדה שהאהבה שלהם נמצאת בעבר ומצליח למלט את אהובתו ובעלה מקזבלנקה לא לפני שהוא יורה כמה ממשפטי המחץ הכי גדולים של הקולנוע. 

זיכרון כואב. "קזבלנקה" - "נגן אותה סאם":

"ויקי כריסטינה ברצלונה"

וודי אלן הגשים את הפנטזיות של כל המינים עם משולש אהבים שכולל שתי נשים - סקרלט ג'והנסון ורבקה הול, וגבר אחד מושלם - חוויאר בארדם. שתי האמריקאיות שמגיעות לברצלונה נסחפות אחרי הקצב הספרדי, ומוצאות את עצמן נגררות עמוק לתוך משולש אוהבים בקצב גבוה. כשהאהובה המיתולגית של הגבר שלהן (פנלופה קרוז) חוזרת לתמונה, הן מגלות שעם שלוש אפשר להסתדר אבל ארבע זה כבר הרבה יותר מדי. סוף הסרט מותיר את הגבר בודד ושבור, אבל לפחות העיר תל אביב קיבלה בר שנושא את שם הסרט.

שלישייה זה קשה. "ויקי כריסטינה ברצלונה" - מכות במטבח:

"יומנה של ברידג'יט ג'ונס"

ברידג'יט ג'ונס (רנה זלווגר) היא רווקה נצחית במשקל כבד שלפתע מוצאת את עצמה במרכז תשוקתם של שני גברים מושכים במיוחד. יו גרנט הוא דניאל קלוור הסופר שרמנטי, וקולין פירת' הוא מארק דארסי המעט ביישן ומבולבל. בתוך החלום הזה, בו שני גברים שרמנטיים נלחמים על אישה אחת, ג'ונס מנסה להכריע כשכל מפגש עם אחד מהם רק מבלבל אותה יותר ויותר. היומן שלה הופך להיות יומנה של כל אישה המתלבטת באיזו דרך ללכת, ולבסוף היא בוחרת בגבר הנחמד והיציב על פני המושלם והמרוכז בעצמו.

בחירתה של ברידג'יט. "יומנה של ברידג'יט ג'ונס" - לצפייה בטריילר:

"רוחות של תשוקה"

ארבעת חברי משפחת לדלאו חיים בחווה מבודדת במונטנה. כשאחד מהם, אלפרד (איידן קווין), מביא לחווה את אהובתו העניינים מתחילים להתסבך מאחר והיא מתאהבת באחיו טריסטן (בראד פיט). טריסטן מתחתן רק כדי לראות את אשתו האינדיאנית נרצחת ואלפרד מנסה בכל דרך לגרום לנישואיו לעבוד, אבל התשוקה העזה של אשתו לאחיו רק גוברת ובדרך משמידה כל חלקה טובה שנשארה בחווה המשפחתית. הסוף הוא כמובן טראגי, אבל הרוחות ששטפו את המשפחה שככו והאחים נשארו יחדיו.

אהבה טראגית. "רוחות של תשוקה" - לצפייה בטריילר:

"תחושה של סוף" - איפה ומתי לראות?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ