הכי רחוק מסקנדל: המדריך המלא לפסטיבלי הקולנוע של הקיץ

משדרות ועד ירושלים, מגאווה ועד סטודנטים - ישראל מלאה בפסטיבלי קולנוע שמעשירים את היצירה הקונועית כולה. הדרך לסרט במזגן מתחילה ממש כאן

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אווה
עכבר העיר

בשקט בשקט, פריים אחרי פריים, ישראל ממצבת את עצמה כמעצמה קולנועית קטנה ואפילו די מטריפה. לצד 36 סרטים עליליתיים בשנה, מועמדויות לאוסקר והשתתפות ישראלית בכל פסטיבל על פני הפלנטה, הולכת ומתרחבת התתופעה המבורכת של פסטיבלי קולנוע. קטנים וגדולים, עלילתיים ותיעודיים, מרכזיים ופריפרייאליים - הפסטיבלים חושפים את התכנים הקולנועיים לעיניים רבות יותר ומרחיבות את היקף היריעה של היצירה הישראלית כולה. 

» מדור סרטים בעכבר העיר
» כל ביקורות הקולנוע
» מה חדש על המסך?
» לכל חדשות הקולנוע 

» הסרטים הגדולים של הקיץ

לכבוד הקיץ החם, הנה המדריך המלא לפסטיבלים היחידים בהם ההיילייט הוא ישיבה בתוך מזגן, משדרות ועד ירושלים, מגאווה ועד סטודנטים כל הארץ פסטיבלים.

פסטיבל קולנוע גאה

הפסטיבל ה-12 לקולנוע גאה, שיתקיים בין התאריכים 1-10 ביוני, יצית את שבוע הגאווה של תל אביב עם כ-60 סרטים בינלאומים ומעל ל-100 סרטים ישראלים, קצרים ובאורך מלא. הפסטיבל כולו יתקיים בסינמטק תל אביב ויארח כוכבים מכל העולם, כולל סרטים זוכי פרסים בפסטיבלים הנחשבים של סאנדנס וברלין. סרט הפתיחה של הפסטיבל הוא "הפצע" אודות טקסי החניכה האכזריים של נערים באפריקה.

פסטיבל הקולנוע הגאה 2017 TLVFest - כל הפרטים

מתוך הסרט אקסלוטול שיוצג בפסטיבל הקולנוע הגאהצילום: יח"צ

פסטיבל סרטי סטודנטים

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, שנערך בקביעות מ-1986, יתקיים השנה בין התאריכים 18-24 ביוני. במסגרת שבוע הפסטיבל תוצג מיטב התוצרת של קולנועני העתיד במגוון סרטים שיתחרו בשני מסלולים - התחרות הישראלית והתחרות הבינלאומית. הקרנות החגיגיות יתקיימו בסינמטק תל אביב וברחבי העיר, ולצופים תינתן הזדמנות לצפות היום בקולנוענים המשפיעים של המחר.

פסטיבל סרטי סטודנטים - כל הפרטים

פסטיבל הקולנוע דרום

פסטיבל הקולנוע דרום, של בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, יתקיים בין התאריכים 11-15 ביוני בסינמטק שדרות. מעבר לעובדה שבפסטיבל נחשף הדרום היוצר במלוא הדרו, הסטודנטים של המכללה יקבלו הזדמנות להתחכך במיטב התוצרת המקומית, עם דגש על יצירה אלטרנטיבית ומחוץ למיינסטרים. בכורות חגיגיות לצד מסגרת מיוחדת לקולנוע דרוזי ובדואי תמתין למדרימים.

פסטיבל הקולנוע דרום - כל הפרטים

פסטיבל מדיטרנה סרטים

פסטיבל מדיטרנה באשדוד, שהפכה בשקט לעיר הפסטיבלים הרשמית, מאגד את כל הטוב שבאגן הים התיכון. גם סרטים טובים, כידוע, עושים על שפת הים הכי מפורסם בעולם ובאשדוד תוכלו לראות את מיטב התוצרת מיוון, אטליה, ספרד וכמובן מישראל. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 8-15 ביוני ויתפרס על תשעה מתחמי הופעות ואירועים ברחבי העיר.  

פסטיבל מדיטרנה סרטים - כל הפרטים

פסטיבל פרינט סקרין

פסטיבל פרינט סקרין יתקיים בפעם השביעית בסינמטק חולון, בין התאריכים 21-27 ביוני ויתמקד ביצירות שמחברות בין היוצר לטבע - חי, צומח או דומם. הפסטיבל יכלול תערוכות, מפגשי אמן, התנסויות, סדנאות, הקרנות סרטים ומופעים המחברים בין אמנות, מדע וטכנולוגיה, ויציג את מיטב עבודות האמנות שמתכתבות עם השינויים הטכנולוגיים ששוטפים את החיים המודרניים. 

פסטיבל פרינט סקרין - כל הפרטים

פסטיבל הקולנוע בירושלים

פסטיבל הקולנוע בירושלים, אולי החשוב ביותר מבין פסטיבלי הסרטים של ישראל, יתקיים בין התאריכים 13-23 ביולי בסינמטק ירושלים וברחבי הבירה. במסגרת האירועים יתקיימו תחרויות לסרטים ישרלאים ובינלאומיים, יוצגו סרטים בבכורות מיוחדות וכוכבים עולמיים יעלו לרגל לעיר כדי להציג את סרטיהם. מעבר למסגרות העלילתיות הרגילות, הפסטיבל ייתן הזדמנות ליוצרים צעירים, תיעודיים וניסיוניים את הבמה כדי לזכות בפרס כספי שיזניק את הקריירה שלהם, והכל להנאת הקהל באויירה המיוחדת של העיר שחוברה לה יחדיו וחוגגת כעת 50 לאיחוד זה.

פסטיבל הקולנוע בירושלים - כל הפרטים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ