איתמר זהר
איתמר זהר

זה לא היה קרב צמוד מלכתחילה, אבל התוצאה הסופית שלו מעט הפתיעה. מבין הסרטים שיצאו בסוף השבוע בארצות הברית שניים התמודדו על המקום הראשון בטבלת שוברי הקופות — "שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר" והגרסה הקולנועית של הסדרה "משמר המפרץ". "שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר", שביימו יואקים רונינג ואספן סנדברג, הגיע לשם, עם הכנסות של כ–78 מיליון דולר.

הסרט, שתקציבו תפח ל–230 מיליון דולר, הכניס עד כה כ–275 מיליון דולר ברחבי העולם. ג'וני דפ, שחזר לגלם בו את הדמות הראשית, קפטן ג'ק ספארו, שאותה הוא מגלם מאז הסרט הראשון מ–2003, יכול כעת לרוות מעט נחת אחרי כל השערוריות שהיה מעורב בהן בעקבות משפט הגירושים שלו מאמבר הרד. השחקן גם נכלל באוקטובר האחרון, שנה שנייה ברציפות, בראש הרשימה הלא מחמיאה של השחקנים ההוליוודים שאינם מצדיקים את שכרם.

המבקרים האמריקאים לא התרשמו מהסרט החדש, החמישי בסדרה, של "שודדי הקאריביים". אבל 32% שקיבל באתר המשקלל ביקורות, Rotten Tomatoes, נחשבים לליטוף לעומת 19% בלבד שקיבל הסרט "משמר המפרץ" שביים סת גורדון. סדרת המצילים בכיכובה של פמלה אנדרסון שודרה, אתה ובלעדיה, במשך 11 עונות והצופים הרבים לא חיפשו בה עלילה, אלא את מה שמתרחש על חוף הים, בבגדי ים צמודים יותר או פחות. את הצעירים האמריקאים כיום כנראה שאפילו זה כבר לא מעניין.

הסרט החדש הופק בסכום של כ–70 מיליון דולר, אבל הכניס בארצות הברית בסוף השבוע הראשון בקושי כ–20 מיליון דולר. אולי בחודש הבא, כשייצא מדינות אחרות, הוא יצליח יותר. לישראל הוא יגיע ב-22 ביוני. מפיקיו כבר מתכננים להפיק לו סרט המשך, אבל ייתכן שכעת הם ישקלו שוב את צעדיהם, על שפת הים או מחוץ לה.

דייוויד הסלהוף, שכיכב בסדרה, מופיע גם בסרט. השחקנים הראשיים בו זאק אפרון ודוויין ג'ונסון שבשנים האחרונות כמעט אינו רגיל לכישלונות קופתיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ