נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

אחרי לבנון, גם תוניסיה מצטרפת לחרם על הסרט "וונדר וומן" ואוסרת את הקרנתו בגלל הכוכבת הישראלית שלו גל גדות. על פי הדיווחים, שר התרבות התוניסאי מנע את הקרנת הבכורה של הסרט שאמורה היתה להתקיים אתמול (רביעי) בעיר הבירה תוניס.

הסרט ההוליוודי, שרושם הצלחה ביקורתית וקופתית מאז עלה בשבוע שעבר, אמור היה להיות מוקרן בשני בתי קולנוע מסחריים לפחות בתוניסיה החל מהיום. לפי הדיווחים, הצעד ננקט בעקבות פנייתם של חברי התנועה הפוליטית הלאומנית "the People’s Movement" למשרד התרבות בתוניסיה. "עלינו להמשיך את ההתגייסות לעניין זה, כמו לכל דבר אחר הקשור לנורמליזציה עם היישות הציונית", נכתב בהצהרה שפירסמה התנועה בעמוד הפייסבוק שלה.

בשבוע שעבר אסרה לבנון את הקרנת הסרט בכיכובה של גדות, כשעתיים לפני שהיה אמור להיות מוקרן לראשונה במדינה. תנועה לבנונית בשם "קמפיין להחרמת תומכי ישראל־לבנון" שהובילה את המאבק להחרמת הסרט טענה כי הצגת הסרט מנוגדת לחוק הלבנוני, המחייב להחרים מוצרים ישראליים ואוסר על אזרחים לבנונים לקיים קשרים עם ישראלים או לבקר בישראל. התנועה ציינה כי גדות שירתה בצה"ל במשך שנתיים ואף הביעה תמיכה פומבית בתקיפות צה"ל ברצועת עזה במבצע צוק איתן.

הקרנת "וונדר וומן" בוטלה גם בפסטיבל סרטים באלג'יריה, ואולם מארגני הפסטיבל טענו כי הסיבה לביטול היתה בעיה טכנית הקשורה בזכויות ההקרנה של הסרט, ולא נבעה מזהותה של הכוכבת הישראלית. יחד עם זאת, עצומה אינטרנטית באלג'יריה קוראת להחרים את הסרט באופן רשמי. תחת הכותרת "לא! לא באלג'יריה", טוענים יוזמי העצומה גם הם כי גדות "שיבחה" מתקפה ישראלית על עזה בזמן צוק איתן, ואומרים כי החותמים חושבים שזה "בלתי מתקבל על הדעת" שהסרט יוקרן דווקא בעת ציון 50 שנה לכיבוש עזה והגדה המערבית.  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ