סמנתה גיימר, שנאנסה על ידי רומן פולנסקי, ביקשה לסגור את התיק נגדו

גיימר, שהיתה בת 13 בעת ביצוע העבירה, אמרה בבית משפט כי אינה מעוניינת שנכדיה ייחשפו לדברים שהיא ובניה נאלצו להתמודד עמם לאורך השנים

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רומן פולנסקי וסמנתה גיימר
רומן פולנסקי וסמנתה גיימר. סבלה יותר מתשומת הלב התקשורתיתצילום: KENZO TRIBOUILLARD JANEK SKARZYN

סמנתה גיימר, שבגיל 13 נאנסה על ידי הבמאי רומן פולנסקי, הגיעה ביום שישי לדיון בעניינו בבית משפט בלוס אנג'לס, וביקשה מבית המשפט לסגור את התיק נגדו. הסרת צו המעצר הבינלאומי נגד פולנסקי "יהיה אקט של רחמים כלפי וכלפי משפחתי", אמרה גיימר לעיתונאים לאחר הדיון, דיווח האתר "דדליין הוליווד".

"הייתי נערה צעירה ופעילה מינית", אמרה לעיתונאים גיימר, בת 53 כיום, וטענה בתוקף כי לא סבלה מטראומה בעקבות המפגש שלה עם פולנסקי, בן 83 כיום. לדבריה, היא ואמה סבלו הרבה יותר מתשומת הלב התקשורתית והציבורית שהורעפו עליהן מאז. עוד אמרה גיימר כי היא מעוניינת שהפרשה תגיע כבר לקיצה, כיוון שהיא שאינה מעוניינת שנכדיה ייחשפו לדברים שהיא ובניה נאלצו להתמודד עמם לאורך כמה עשורים.

"אם רומן יזכה בעוד אוסקר או ילך לעולמו, כפי שקורה לכולם, לא אהיה מסוגלת לצאת מדלת ביתי והנכדה שלי תראה לראשונה כמה נורא זה יכול להיות", אמרה גיימר לעיתונאים מחוץ לבית המשפט, נכתב ב"לוס אנג'לס טיימס".

גיימר הביעה צער על כך שרבים רואים כיום בפולנסקי פדופיל ו"אומרים עליו דברים נוראיים שאינם נכונים", כדבריה. לשאלת עיתונאים מדוע הוא תיאורו כפדופיל אינו נכון לדעתה, אמרה: "לא הייתי בת עשר, אז, הייתי כמעט בת 14... הייתי בת עשרה". עוד ציינה כי ב–40 השנים האחרונות ציפתה התקשורת ממנה לגלם את תפקיד הקורבן בפרשה, אף שהיא עצמה כבר מזמן התגברה עליה.

בדיון שהתקיים בין כותלי בית המשפט, קבע השופט סקוט גורדון, כפי שקבעו שופטים אחרים לפניו, כי אינו יכול לקבל הכרעה בתיק זה כל עוד פולנסקי אינו מתייצב בעצמו בבית המשפט. הבמאי זוכה האוסקר הודה ב–1977 בבעילת קטינה ונשלח להסתכלות פסיכיאטרית בכלא במשך 90 יום. הוא שוחרר כעבור 42 יום לאחר שהפסיכיאטר שבדק אותו קבע כי העבירה שביצע היתה "משחק ארוטי הדדי" (playful mutual eroticism) — מה שעמד בסתירה לתיאוריה של גיימר, לפיהם היא סוממה וניסתה כמה פעמים לדחות את פולנסקי מעליה, לפני שהוא כפה עליה סקס אנאלי, כדי להבטיח שלא תיכנס להריון. השופט אז החליט לשלוח את פולנסקי לרצות את 48 היום שנותרו לו במעצר, לפני שיינתן גזר דינו הסופי והבהיר שלאחר מכן יהיה על הבמאי לעזוב את המדינה או לרצות עונש מאסר ארוך יותר. פולנסקי אכן עזב את גבולות ארצות הברית — ולא חזר אליה מאז.

פרקליטו של הבמאי, הארלנד בלום, ביקש לחשוף עדות של התובע הראשי בפרשה מ–2010, בתקווה שזו תביא להסרת צו המעצר הבינלאומי התלוי ועומד נגד פולנסקי. החשש המרכזי של הלקוח שלו, הבהיר בלום, נובע מהסכנה שייעצר בזמן שהוא נוסע עם משפחתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ