הסרטים "אחת מכן" ו"אבנייר" בין זוכי הפסטיבל הבינלאומי ה–12 לקולנוע גאה

הסרט השבדי "אחותי הגאה" זכה בתחרות הסרט הבינלאומי הקצר בפסטיבל שננעל אמש בסינמטק תל אביב. בתחרות הסרט התיעודי הבינלאומי זכה "שיחת חולין" הטייוואני

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"אחת מכן"
"אחת מכן"

הסרט הקצר "אחת מכן" בבימוי ניר ארד הוא הזוכה בתחרות היצירה הצעירה של הפסטיבל הבינלאומי ה–12 לקולנוע גאה, שננעל אמש בסינמטק תל אביב. "אבנייר" שביים הילל ראטה זכה בתחרות הסרט הישראלי הקצר ובתחרות הסרט הבינלאומי הקצר זכה "אחותי הגאה" של הבמאית ליאה היטאלה משבדיה.

"אחת מכן" מספר על מסע יציאתה מהארון של נערה בת 16 כטרנסג'נדרית. "אבנייר" עוקב אחר בחורה חרדית הנפגשת עם אחיה, שאותו לא ראתה שנים, מגלה כי הוא כבר אינו מי שהיה ונאלצת להחליט אם לקבל אותו כפי שהוא. ציון לשבח בתחרות הישראלית ניתן ל"מגרש", סרטו של איתמר קדושביץ', על נער המסתובב באמצע הלילה בקיבוץ שלו ועושה גרפיטי פוגעני.

"אבנייר"

בתחרות הפיצ'ינג העלילתי זכה סרטה של הדס איילון "עוד דקה את נעלמת". הפרס בתחרות הפיצ'ינג התיעודי הוענק ל"על הרצף", סדרת הרשת של אפק טסטה, לאונר וזוהר מלינק עזרא. הזוכה בתחרות התסריט הקצר הוא "פוליגרף" של סמירה סרייה.

הסרט השבדי "אחותי הגאה" שזכה בתחרות הסרט הבינלאומי הקצר מספר על ילדה בת עשר שאחרי שאחותה יצאה מהארון היא מבקשת ממנה כמה עצות לחיים. בתחרות הסרט התיעודי הבינלאומי זכה "שיחת חולין" של הבמאית הטייוואנית הוי צ'אן הואנג, סרט שבו מפנה הבמאית את המצלמה אל אמה, שאף שידעה כי אינה נמשכת לגברים נאלצה להינשא בגיל צעיר. באמצעות שיחות עם שורת מאהבות של האם ועם אחיה המתנכרים היא חושפת דיוקן של האם ולומדת להכירה אחרי שנים רבות. בתחרות הסרט העלילתי הבינלאומי זכה "קשר קרוב" של הבמאית היפנית נאוקו אוגיגמי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ