למרות הפרסומים בתקשורת, גל גדות השתכרה יותר מסופרמן

אחרי שהרשתות החברתיות געשו בגלל פער השכר המקומם בין וונדר וומן לעמיתיה הגברים, ב"דדליין הוליווד" דווח כי שכרה של גל גדות הוכפל לפני תחילת ההפקה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גל גדות כוונדר וומן והנרי קאוויל כסופרמן בסרט "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק"
נירית אנדרמן

אחרי שהרשתות החברתיות געשו בגלל הפרסומים על פער השכר המקומם בין וונדר וומן לסופרמן, "הוליווד ריפורטר" נחלץ לעשות קצת סדר בעניינים. גורם הבקיא במשא ומתן שהתנהל עם שני השחקנים אמר אתמול ל"הוליווד ריפורטר" כי הטענה שקאוויל קיבל 14 מיליון דולר על הופעתו בסרט היא "מגוחכת", והסביר ששכרה של גדות על "וונדר וומן" — 300 אלף דולר — היה זהה לשכר שקיבל קאוויל על הופעתו ב"איש הפלדה" מ–2013, ואולי אפילו גבוה ממנו במעט.

הנתון שלפיו קאוויל קיבל 14 מיליון דולר על הופעתו בסרט ופורסם באתר "Elle" כנראה עשה סלט שחיבר את שכר הבסיס שהובטח לקאוויל תמורת השתתפותו בסרט יחד עם הבונוס שהיה זכאי לו מהרווחים. ואכן, ב"Elle" לא מיהרו אתמול להכחיש זאת, ואף הוסיפו לידיעה המקורית שלהם עדכון שבו הודו בפה מלא: "הדיווחים שהנרי קאוויל הרוויח 14 מיליון דולר על 'איש הפלדה' לא אומתו. אף שפער השכר בהוליווד נמשך, הנתונים הזמינים אינם תומכים באופן מספק בדוגמה הזאת". באולפני האחים וורנר, שהפיקו את שני הסרטים, סירבו להגיב לדיווחים ונותרו נאמנים למדיניות הקבועה של האולפנים ההוליוודיים, הנמנעת בדרך כלל מלחשוף נתוני שכר בסרטים, מסקרנים ככל שיהיו.

ואולם, נראה ששכרה של גדות היה בכלל גבוה מזה של קאוויל. "דדליין הוליווד" פירסם אתמול כי אף שהחוזה המקורי הבטיח לשחקנית הישראלית שכר של 300 אלף לסרט, הסכימו מנהלי האחים וורנר להכפילו עוד לפני שהחלה הפקת "וונדר וומן", והוא עודכן לכ–600 אלף דולר. בתוספת הבונוסים שנגזרו מהכנסותיו של הסרט עד כה, העריכו שם, שכרה של גדות כבר עבר את סף המיליון דולר.

לא ברור מתי, אם בכלל, נדע מה באמת היה שכרה של גדות תמורת השתתפותה בשובר הקופות ההוליוודי. בכל מקרה, לפי השיטה ההוליוודית, שחקנים שעדיין לא הופיעו בסרטים רבים, שעדיין לא התפרסמו ואינם נחשבים כוכבים של ממש, אינם יכולים לדרוש שכר בסדר גודל של מיליוני דולרים תמורת הופעה בסרט הוליוודי, גם אם זהו סרט גיבורי על בעל פוטנציאל רווחים נאה. תמורת הופעה בסרט כזה הם מרוויחים בדרך כלל שכר של שש ספרות (בדולרים) ואם לדייק — שכר שנמצא בחלקו התחתון או האמצעי של תחום שש הספרות, הבהירו אתמול המומחים של "הוליווד ריפורטר". כך שגל גדות מבחינה זאת אינה יוצאת מן הכלל. כמי שהופיעה קודם לכן רק בכמה תפקידי משנה בסרטים הוליוודיים, החוזה שחתמה על "וונדר וומן" הוא סביר לחלוטין מבחינת השכר שהוצע לה.

כריס המסוורת, לשם השוואה, קיבל שכר של 150 אלף דולר כאשר נכנס לראשונה לנעליו של כוכב העל בסרט ההוליוודי "תור" מ–2011, ואדם דרייבר קיבל 500 אלף דולר על תפקידו ב"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" מ–2015. לעומתם פליסיטי ג'ונס, שהיתה מועמדת לאוסקר הופעתה בסרט "התיאוריה של הכל" מ–2014, הצליחה לחלץ במשא ומתן שניהלה על התפקיד הראשי שלה בשובר הקופות "רוג אחת" (2016) שכר בסיס של יותר ממיליון דולר.

ואולם, גם חוזים של כמה מאות אלפי דולרים לסרט הם לא משהו שצריך לזלזל בו. לשחקנים שעדיין לא עלו לליגה של הכוכבים ההוליוודים הם יכולים להיות עסקה ממש לא רעה. לא רק שהם מזכים את השחקנים בהזדמנות לפריצה ובמשכורת נאה (ואפילו נאה במיוחד, אם חוזרים לרגע להשתמש במונחים לא הוליוודיים אלא כאלה השייכים לעולם הנורמלי), אלא שהחוזה שלהם מבטיח גם את הופעתם בכמה סרטי המשך. ואם המזל משחק להם, החלום ההוליוודי מתגשם והסרט שלהם נהפך ללהיט — כפי שקרה ל"וונדר וומן" — הבונוס מהרווחים שמובטח להם בחוזה יכול להניב סכום מכובד למדי.

אם כל זה לא מספיק, הרי ש"הוליווד ריפורטר" גם מבהיר שאף שגדות חתמה על חוזה לשלושה סרטים עם האחים וורנר, אין זה אומר ששכרה לא יעלה בסרט הבא שבו תגלם את האמזונה הלוחמת. הצלחה קופתית כמו של "וונדר וומן" — שעד כה הכניס יותר מ–570 מיליון דולר ברחבי העולם — מעניקה לסוכנים שלה את הזכות לפתוח את החוזה שלה ולנהל עליו משא ומתן מחודש עם האולפנים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ