נירית אנדרמן

דגם של הרובוט R2-D2, שהופיע בכמה סרטים מסדרת "מלחמת הכוכבים", נמכר אתמול (רביעי) במכירה פומבית בסכום של 2.76 מיליון דולר — כך דיווח "הוליווד ריפורטר". בית המכירות הפומביות "Profiles in History" מסר כי הרובוט, שגובהו כ–110 ס"מ, הורכב מחלקים ששימשו בצילומי הטרילוגיה המקורית של סדרת הסרטים המצליחה שיצר הבמאי ג'ורג' לוקאס.

הדגם של R2-D2. השראה מפח אשפה צילום: /אי־פי

המכירה הפומבית שבה נמכר R2-D2 הוקדשה למכירת פרטי אספנות מסרטים שונים, ולצד הרובוט האהוד — שהערכות מוקדמות חזו כי יימכר בסכום של כשני מיליון דולר — נמכרו בה גם פריטים נוספים מסרטי "מלחמת הכוכבים". בין אלה, חרב האור ששימשה את לוק סקייווקר בשני הסרטים הראשונים בסדרה שנמכרה בסכום של 450 אלף דולר, הקסדה של דארת ויידר מהסרט הראשון שנמכרה תמורת 96 אלף דולר, וכלי נשק שונים. לא נמסרו פרטים באשר לזהותם של הרוכשים.

R2-D2 הוא כנראה הרובוט המפורסם ביותר בהיסטוריה של הקולנוע. תפקידו המקורי היה לתקן ספינות חלל ולחפש חלקי חילוף עבורן. הוא אינו מסוגל לדבר אלא רק לצפצף, אך בסרטי הסדרה הוא ממלא תפקיד מפתח בזכות המסרים שהוא מעביר בין הדמויות השונות והעזרה שהוא מושיט להן. כך למשל, בזכות מסר שמצא לוק סקייווקר אצל R2-D2 הוא הצליח למצוא את אובי וואן קנובי שבישר לו שהוא בן לאביר ג'דיי נודע.

ג'ורג' לוקאס סיפר פעם כי את ההשראה לעיצובו של הרובוט החינני בעל הראש המעוגל הוא קיבל מפח אשפה שנתקל בו בזמן העבודה על הסרט הראשון בסדרה. בזמן צילומי הטרילוגיה המקורית, נעשה שימוש בכמה דגמים של הרובוט; חלקם נעו על פי הוראות של שלט רחוק, ואחרים שימשו תחפושת לשחקן (קני בייקר) שהפעיל אותו מבפנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ