על צרפתים ו"סיפור הפרברים": נפתח פסטיבל הקולנוע בירושלים

שרת התרבות גנבה את הפוקוס גם בהעדרה, ראש עיריית ירושלים נזכר במחזמר ואורח הכבוד מצרפת מבין את כוחה של השתיקה. כך נפתח פסטיבל הקולנוע בירושלים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוצא מן הכלל
עכבר העיר

אחרי שבשנה שעברה לימדה אותנו שרת התרבות מירי רגב על תוכנם של סרטי טרנטינו, נדמה היה שמארגני פסטיבל הקולנוע ירושלים ביקשו לחסוך מהקהל את הפדיחה. בטקס הפתיחה, שנערך בבריכת הסולטן, הוקרנו הערב סרטונים קצרים בהם נצפים בין השאר רגב והנשיא ריבלין, כשהם מספרים על חווית הקולנוע הראשונה שלהם. נשיא  המדינה ורעייתו פתחו את שרשרת הסרטונים, והעלו זכרונות מהפסטיבלים הראשונים. ״הסרטים הם השגרירים הטובים ביותר שהמדינה עוולה לבקש לה״, אמר הנשיא. בטקס נכחה רעיית הנשיא, נחמה ריבלין וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

» פסטיבל הקולנוע ירושלים - כל הפרטים
» אירועי הפסטיבל לילדים

» מה לראות בפסטיבל?
» המדריך השלם לעונת הפסטיבלים הקרובה
» איפה אוכלים בירושלים?

על ההנחייה הופקד השחקן ליאור אשכנזי, שאף הצליח לדקלם כמה מילות ברכה בצרפתית, ניר ברקת בחר לדבר בסרטון שלו על ״סיפור הפרברים״, שהשפיע עליו מאוד. גם בהעדרה, הצליחה שרת התרבות להוציא תגובות חריפות מהקהל אחרי שבסרטון שלה בחרה רגב את מבצע אנטבה כסרט שלה. התגובה לתמונת השרה הלעומתית הגיעה מיד כשהקהל שרק בוז והשמיע קולות לעג.

אחרי החלק החגיגי התפנו האורחים לאירוע המרכזי של הערב, הקרנת הבכורה לסרטו של מישל הזנצווייס "יוצא מן הכלל". הבמאי הצרפתי זוכה האוסקר על "הארטיסט" קיבל פרס מניר ברקת ונועה רגב, מנכ"לית הפסטיבל" ואף נשא דברים קצרים. ״אני רוצה להודות לכם שהזמנתם אותי. שמח להיות שוב בישראל, ולהקרין כאן בפסטיבל את סרטי. אני חושב שהכי טוב שהנאום יהיה קצר - הסרט הטוב ביותר שלי היה סרט אילם. אז רק שתי מילים אחרונות - ״צפייה מהנה״ (אמר בעברית)״. עם הבמאי הגיע כאורח לפסטיבל גם השחקן הראשי, לואי גארל שאמר ״אני מקווה שתאהבו את הסרט יותר ממה שאתם אוהבים את מירי רגב״. כך, עם נוכחת נפקדת גדולה וטקס תרבות שהצליח לעשות את הלא ייאמן ולא להפוך לביזיון, נפתח פסטיבל הקולנוע. 180 סרטים בעשרה ימים של מזג אוויר שפוי יותר מצפים לצופים, החגיגה מתחילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ