פסטיבל ירושלים: "פיגומים" זכה בפרס הגדול

אף סרט ישראלי לא יצא מקופח מהתחרות, כולל "געגוע" המדובר של שבי גביזון - כל הזוכים והמועמדים המסתמנים לאופיר

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סצנה מתוך הסרט "פיגומים"
עכבר העיר

הערב (יום חמישי, ה-20 ביולי) חולקו פרסי התחרויות השונות בפסטיבל הקולנוע ה-34 של ירושלים. בתחרות הישראלית העלילתית אף סרט לא יצא מקופח, כלומר כל שבעת הסרטים שהוצגו זכו לפחות בפרס אחד. "פיגומים" של מתן יאיר ו"מוטלים בספק" של אלירן אליה, מעין סרטים אחים מכל מיני בחינות, גם חילקו ביניהם את הפרסים הראשיים.

» פסטיבל ירושלים: ערב הפתיחה ונשים תחילה
» פסטיבל ירושלים - כל הפרטים
» 10 סרטי המלחמה הגדולים בהיסטוריה
» חזרתם של "החבר'ה הטובים"
» "דנקרק": מלחמה עכשיו!

» מדור סרטים עכבר העיר

"פיגומים" הוכרז כסרט הטוב ביותר, זכה בפרס השחקן עבור הופעתו של אשר לקס בתפקיד הראשי, וכן בציון לשבח לצילום של בארטוש ביאניק. "מוטלים בספק" התכבד בפרס על שם ענת פרחי לסרט הביכורים הטוב ביותר, שהוא לרוב השני בחשיבותו בפסטיבל, ויכול לזקוף לזכותו גם ציון לשבח עבור הופעתו של אדר חזאזי גרש וכן את פרס הצילום שהלך אל שי גולדמן. שניהם סרטי ביכורים המבוססים על חוויה של היוצרים שלהם, מככבים בהם שחקנים צעירים שאינם מקצועיים אך כובשים את המסך, והם אכן גם מצולמים להפליא כפי שניתן ללמוד מהפרסים. כנראה שגם שופטי התחרות לא הצליחו באמת להפריד ביניהם, והצמד הזה ימשיך יד ביד להתמודדות נוספת גם בפרסי אופיר ככל הנראה.

מבחינת מניין הפרסים, אחרי "פיגומים" ו"מוטלים בספק" ישנו צמד נוסף שזכה בשני פרסים כל אחד. הראשון הוא "געגוע" של שבי גביזון שגרף את פרס התסריט וכן את פרס חביב הקהל, והשני הוא "האופה מברלין" של אופיר ראול גרייצר שלקח הביתה את פרס העריכה וכן את פרס ליה לסרט העוסק במורשת היהודית, שכן התמודד במקביל במסגרת "החוויה היהודית" של הפסטיבל. יתר הפרסים התחלקו בין שלושת הסרטים הנותרים - סמירה סרייה זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר עבור הופעתה בסרט "מות המשוררת" של דנה גולדברג ואפרת מישורי, דפנה קינן גרפה את פרס המוזיקה הטובה ביותר עבור סרטה של רוני קידר "משפחה", ואילו "אוויר קדוש" של שאדי סרור זכה בפרס פדרציית מבקרי הקולנוע הבינלאומית (FIPRESCI) לסרט ביכורים ישראלי. בפרס המקביל המוענק לסרט בינלאומי ראשון זכה "טהרן טאבו" מאת עלי סוזאנדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ