שמוליק מעוז יכבוש שוב את ונציה?

הבמאי הישראלי, שאחראי לזכייה היוקרתית ביותר בהיסטוריה - פרס הבמאי הטוב ביותר בפסטיבל ונציה על "לבנון" יחזור לתחרות הרשמית בפעם השנייה עם סרטו החדש "פוקסטרוט" בכיכובו של ליאור אשכנזי

איתן לשם, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פוקסטרוט
חוזר לעיר התעלות בפעם השנייה ברציפות. "פוקסטרוט"צילום: גיורא בית

בעוד האוסקר נותר כמו מזח מבוצר עליו מתרסקים הסרטים הישראליים, שלא הצליחו לעלות לזכות בפסלון בכל 10 הפעמים בהם היו נציגי ישראל מועמדים (שניים רק ליפן עם 12מועמדויות ואפס זכיות), הטקסים האירופיים דווקא מאירים לנו פנים. מעל כולם ניצב פסטיבל ונציה היוקרתי שכבר כיבד את הדס ירון בפרס השחקנית הטובה ביותר ב-2012 על משחקה ב"למלא את החלל" של רמה בורשטיין, ואת שמוליק מעוז ב-2009 בפרס הבימוי על "לבנון". שמונה שנים עברו מאז מעוז הדהים את העולם, ובסרטו השני "פוקסטרוט" הוא מצליח להתברג שוב לתחרות הרשמית של הפסטיבל. מדובר בהישג חסר תקדים (100 אחוזי הצלחה), שמציב את מעוז בשורה הראשונה של יוצרי הקולנוע בארץ. 

"פוקסטרוט" - לצפייה בטריילר:

» הקיץ הגדול של הקולנוע הישראלי
» מה הקשר בין רדיוהד ל"דנקרק"?
» "חולי אהבה": סרט בורקס באמריקאית
» "דנקרק": מלחמה עכשיו
» "החבר'ה הטובים" חוזרים

"פוֹקְסְטְרוֹט" הוא סיפורה של משפחה: האב והאם נמצאים בדירתם המרווחת ובנם, החייל, משרת הרחק מהם. אבל למרות המרחק והניתוק המוחלט ביניהם הם משנים זה את גורלו של זה. בסרטו העלילתי השני של מעוז מככבים ליאור אשכנזי, שרה אדלר, יונתן שיראי, גפן ברקאי, יהודה אלמגור ושירה האס. יחד עם מעוז יפליגו לעיר התעלות הקסומה עוד שני נציגים ישראליים - "געגוע", סרטו החדש של שבי גביזון ביכובם של שי אביבי ואסי לוי ישתתף בבמסגרת ה"Venice Days", ו"העדות" של עמיחי גרינברג ובכיכובו של אורי פפר ישתתף בתחרות ה"Orizzonti". אך כאמור "פקסטרוט" יתחרה מול התותחים הכבדים בעולם על פרס אריה הזהב הנחשק.

"העדות" - לצפייה בטריילר:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ