פרויקט מציאות מדומה של צמד יוצרים ישראלים ישתתף בפסטיבל ונציה

"Nothing Happens" של אורי ומיכל קרנות יהיה אחד מ–22 פרויקטים שיתמודדו במסגרת תחרותית חדשה של הפסטיבל, שיחל בסוף אוגוסט

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט המציאות המדומה "Nothing Happens"
נירית אנדרמן

"Nothing Happens" (דבר לא קורה), פרויקט מציאות מדומה מצויר של צמד היוצרים אורי ומיכל קרנות, יהיה אחד מ–22 פרויקטים ממדינות שונות שיתמודדו במסגרת תחרותית חדשה של פסטיבל ונציה, המוקדשת ליצירות שנוצרו בטכנולוגיית מציאות מדומה.

העבודה של בני הזוג קרנות, שנוצרה במימון דני־צרפתי, בוחנת את תפקידו של הצופה באמצעות הזמנה שלו להשתתף באופן פעיל בסיטואציה. הסרט מציג קבוצה של אנשים הנאספים בפרבר עירוני ביום קר להפליא. כולם מחכים שמשהו יקרה, אך דבר לא קורה. עורבים מקרקרים סביבם, ודבר לא קורה, עד שלבסוף נשמעת ירייה. הפרויקט משלב ציור על נייר, רוטוסקופ ואנימציה בדו־ממד ובתלת־ממד.

פסטיבל הסרטים של ונציה הודיע בחודש מארס על השקה של מסגרת תחרותית חדשה שתוקדש ליצירות מציאות מדומה — הראשונה בקרב פסטיבלי הקולנוע הבינלאומיים הגדולים. בשנה שעברה היה הפסטיבל האיטלקי בין הראשונים בזירה הבינלאומית שבחרו להציג פרויקטים של מציאות מדומה.

מיכל ואורי קרנות מתגוררים ויוצרים בשנים האחרונות בדנמרק. סרטם מ–2013, “Hollow Land”, נכלל ברשימה המקוצרת של עשרה סרטים שהתמודדו על מקום בחמישייה הסופית של הסרטים לפרס סרט האנימציה הקצר הטוב ביותר.

מאחורי הקלעים של הפרויקט

ארבעה סרטים ישראליים באורך מלא יוקרנו השנה בפסטיבל ונציה, שייפתח ב–30 באוגוסט: "פוקסטרוט" של שמוליק מעוז שיתמודד בתחרות הרשמית, "הבן דוד" של צחי גראד ו"העדות" עמיחי גרינברג שיוקרנו במסגרת "Orizzonti/Horizon", ו"געגוע" של שבי גביזון שיוקרן במסגרת העצמאית "Venice Days".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ