מלך: הסרטים הכי טובים של סטיבן קינג

"המגדל האפל" עם אידריס אלבה ומתיו מקונוהיי הוא הסרט ה-36 שמבוסס על כתביו של קינג. מ"חומות של תקווה" ועד "גרין מייל", ליצנים פסיכופתיים ונערות מתבגרות פסיכופתיות לא פחות - הנה הטובים מביניהם

איתן לשם, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המגדל האפל
204 ספרים, 36 סרטים וסטיבן קינג אחד. אידריס אלבה, "המגדל האפל"צילום: יח"צ
איתן לשם, עכבר העיר

"... מתוך העשרה שנשלחו לקרב, ארבעה חזרו. מתוך הארבעה, שלושה כתבו ספרים על מה שאירע להם שם. מתוך שלושת הספרים, שניים פורסמו. מתוך השניים האלה, רק אחד מהם הפך לסרט...". כך נפתחת הקומדיה "רעם טרופי" שמספקת ההצה סאטירית אל תעשייתה קולנוע ההוליוודית, שממנה אפשר ללמוד כמה קשה להפוך ספר לסרט. הקושי הזה גם עוזר להבין כמה סטיבן קינג, סופר המתח והאימה האמריקאי המצליחה, הוא באמת יחיד ומיוחד במינו. קינג הצליח לרשום לזכותו לא פחות מ-36 סרטים הוליוודיים שהיו מבוססים על ספריו. זה לא כולל סדרות, מיני סדרות וקצת מעל 350 מיליון עותקים שמכרו 204 הספרים השונים שכתב. קינג הוא הסופר הפורה ביותר הפעיל כיום, בוודאי המצליח ביותר בכל הנוגע לעיבודים לקולנוע וכעת הוא רושם לזכותו עוד סרט כזה, מסקרן במיוחד.

"המגדל האפל" - לצפייה בטריילר:

» מה הקשר בין "דנקרק" להופעה של רדיוהד?
» "דנקרק": מלחמה עכשיו!
» 10 סרטי המלחמה הגדולים ביותר
» "פצצה אטומית": אקשן פמיניזם 
» "ואז היא הגיעה": וחבל שכך

"המגדל האפל" הוא שמה של סדרת ספרים מצליחה של קינג, שעוסקת במרדף של "האקדוחן" (אידריס אלבה) אחרי "האיש בשחור" (מתיו מקונהיי) ובניסיון לסגור את החור דרכו האיש בשחור יכול להיכנס לעולם ולהשמיד את הציווליזציה. סדרת הספרים המצליחה אמורה כנראה גם להפוך לסדרת סרטים מצליחה לא פחות, ויעידו על כך כוכבי-העל שנשלחו למשימה. לקראת עליית הסרט המסקרן חזרנו אל מיטב הלהיטים הקולנועיים שהתחילו כספרים שנכתבו בחדר העבודה במדינת מיין. מ"הניצוץ" וג'ק ניקולסון ועד "חומות של תקווה" ומורגן פרימן - הנה הסרטים "מבוססי קינג" הכי גדולים שגרמו לעולם כולו להוקיר תודה על כך שהסופר הפך לכזה, בגלל שלא מצא עבודה כמורה בבית ספר.  

"המגדל האפל" - איפה ומתי לראות?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ