איתן לשם, עכבר העיר

ה-כוכב של הוליווד נטולת הכוכבים של ימינו הוא ללא ספק לאונרדו דיקפריו. האיש שנולד מחדש בעקבות הזכייה הכה מצופה שלו באוסקר, הוא הפנים הכי נוצצים של תעשיית הסרטים שמתקשה לזהור בימי המהפכה הטלוויזיונית. והנה, דווקא הוא, לא מקפיד על הוצאת סרט בכיכובו של שנה, ואפילו לא כל שנתיים - בדיוק הזמן שעבר מאז שכיכב בדרמה ההיסטורית שזיכתבה אותו בפסלון המוזהב. אולי בגלל שהוא כבר לא רודף אחרי הסלבריטאות, מתמקד בעבודה דוקמנטרית בניסיון למנוע את ההתחממות הגלובאלית או מנהל את הפרויקטים העתידיים של חברת ההפקה שלו, אבל כיום כל סרט חדש של דיקפריו צריך להעלות חיוך על פניו של כל חובב קולנוע.

» "רוחות קרות": יפה כמו דם על שלג
» "הפרה ז'קלין": לא לחובבי אדם
» "פצצה אטומית": אקשן פמינסטי משובח
» מה הקשר ביון רדיוהד ו"דנקרק?
» 30 שנה ל"ריקוד מושחת"

השבוע נודע שדיקפריו יככב בסרט חדש העוקב אחרי חייו של גאון האיטלקי מימי הרנאסנס, איתו הוא חולק את שמו, לאונרדו דה וינצ'י. דה וינצ'י הפך לסמל של תקופת ההתעוררות המדעת ואמנותית הגדולות בהיסטוריה, מה"מונה ליזה" ועד המתקן הראשון לתעופה. הסרט יתבסס על ספר ביוגרפי חדש שעתיד לצאת לאור בחודשים הקרובים, והזכויות לסרט נמכרו עוד בטרם יצא לחנויות. השחקן המפורסם נקרא על שמו של האמן האיטלקי, כך גילתה אימו בראיון מפורסם, והסיפה שבחרה בשם אחרי שהעובר דיקפריו בעט ברחמה מול תמונה של הגאון בגלריית אופיצי המפורסמת בפירנצה. דיקפריו ידוע כחובב לא קטן של גילום אנשים שהיו באמת, מפרנק איביגנייל ב"תפוס אותי אם תוכל", דרך הווארד יוז ב"הטייס" ועד ג'ורדן בלפורט ב"הזאב מוול סטריט". את הסרט שכעת נכנס לשלבי עבודה ראשונים בוודאי לא נוכל לראות לפני סוף 2018, אז מה צפוי לנו מהכוכב הממעט להופיע עד אז?

שיתוף הפעולה השישי בין השחקן לבמאי העל מרטין סקורסזה עתיד להגיע בשנה הקרובה עם "רוצחי פרח הירח" שחוזר אל פרשיית רצח ססגונית משנות ה-20' של המאה הקודמת שמעורב בה גם ראש האף.בי.איי המיתולוגי אדגר ג'יי הובר (שגם אותו דיקפריו גילם). מי יודע, לפי מיעוט הופעותיו הקולנועיות אולי דיקפריו עתיד להתרכז רק בפעולות הפקה בחברה שלו "אפיאן וואי", ואלו יהיו הסרטים האחרונים שלו אבר? אם כך, אז טוב שהשחקן ממוצא איטלקי בוחר לסיים עם האיטלקי הכי מפורסם בעולם, אחרי סילביו ברלוסקוני כמובן.

דומים? לאונרדו דה וינצקיצילום: ויקפדיה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ