שלושה סרטים ישראליים יוצגו השנה בפסטיבל טורונטו

"פוקסטרוט", סרטו של שמוליק מעוז, יוצג במסגרת Special Presentations, סרטה של טלי שלום עזר "My Days Of Merci", יוצג במסגרת הגאלה וסרטו של שבי גביזון "געגוע" יוקרן גם הוא בפסטיבל היוקרתי

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"פוקסטרוט", סרטו של שמוליק מעוז
מתוך "פוקסטרוט", סרטו של שמוליק מעוזצילום: גיורא ביח

שלושה סרטים ישראליים יוצגו השנה בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי טורונטו: "פוקסטרוט", סרטו של שמוליק מעוז, יוצג במסגרת Special Presentations. סרטה החדש של הבמאית טלי שלום עזר, "My Days Of Merci", וסרטו האחרון של שבי גביזון "געגוע" יוקרנו גם הם בפסטיבל היוקרתי.

סרטו החדש של מעוז "פוקסטרוט", בו מככבים ליאור אשכנזי ושרה אדלר, מביא את סיפורה של משפחה הנמצאת בקשר רחוק עם בנם החייל. ההודעה על השתתפותו של הסרט בטורונטו מגיעה כשבועיים לאחר שפורסם כי הסרט יתחרה גם על פרס אריה הזהב בפסטיבל הקולנוע בוונציה. בעבר זכה מעוז בפרס הבימוי בפסטיבל ונציה על סרט הבכורה שלו "לבנון".

בסרטה דובר האנגלית של הבמאית טלי שלום עזר, "My Days Of Merci", מככבות אלן פייג' ורוני מארה. הסרט, שיוצג במסגרת הגאלה של פסטיבל טורונטו, מביא את סיפורה של בתו של נידון למוות (פייג') המתאהבת בצעירה אחרת (מארה). סרטיה הקודמים של שלום עזר "סרוגייט" ו"פרינסס" היו דוברי עברית, ועל אף הצלחתם בפסטיבלים בעולם, לא זכו לחשיפה רחבה בישראל.

גם סרטו החדש של שבי גביזון "געגוע" יוקרן בפסטיבל. הסרט, שהוצג זה מכבר בפסטיבל ירושלים, יופיע גם כן בפסטיבל ונציה אך לא במסגרת התחרות המרכזית. במרכזו של "געגוע" דמות של אב (שי אביבי) שאיבד את בנו ומנסה להתחקות אחר עברו. בפסטיבל ירושלים האחרון זכה הסרט בפרס חביב הקהל וכן בפרס התסריט שהוענק לגביזון.

פסטיבל טורונטו נחשב לאחד מפסטיבלי הסרטים היוקרתיים ביותר בצפון אמריקה ולרחב ההיקף שבהם. מדי שנה מוקרנים בו כ–400 סרטים בלמעלה מ–20 בתי קולנוע שונים ברחבי העיר, אך בניגוד לפסטיבלים כמו קאן, ונציה או ברלין, הוא לא כולל תחרות מרכזית. עם זאת, הפסטיבל נערך בחודש ספטמבר ולכן נהוג לראות בו כמעין חשיפה ראשונה לסרטים שיתמודדו השנה על פרס האוסקר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ