הסרטים "פוקסטרוט" ו"געגוע": המועמדים המובילים לפרס אופיר

"פוקסטרוט" של שמוליק מעוז ו"געגוע" של שבי גביזון מועמדים ל–13 פרסים כל אחד

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסי לוי ושי אביבי ב"געגוע"
איתי שטרן

"פוקסטרוט" של שמוליק מעוז ו"געגוע" של שבי גביזון הם המועמדים המרכזיים לפרס אופיר השנה. כל אחד מהסרטים מועמד ל–13 פרסים, בהם לפרס הסרט הטוב ביותר, הבמאי הטוב ביותר, התסריט הטוב ביותר וכן בקטגוריות המשחק. לצד שני הסרטים הללו, על פרס הסרט הטוב ביותר יתמודדו השנה גם "פיגומים" של מתן יאיר, "לא פה, לא שם" של מייסלון חמוד ו"מוטלים בספק" של אלירן אליה. בקטגוריית הבימוי יתמודדו השנה: גביזון, מעוז, יאיר, אליה ומייסלון חמוד. הן "פוקסטרוט" והן "געגוע" יוקרנו בפסטיבלי ונציה וטורונטו.

בקטגוריות המשחק בולטת השנה נטע ריסקין שמועמדת פעמיים. פעם אחת לפרס השחקנית הראשית בסרט "מסתור" סרטו הבא של ערן ריקליס שטרם נחשף לציבור הרחב ופעם נוספת כשחקנית משנה ב"געגוע" של שבי גביזון. לצד ריסקין מועמדות השנה בפרס בקטגוריית השחקנית הראשית גם אסי לוי על תפקידה ב"געגוע", ג'וי ריגר על תפקידה ב"החטאים", נעה קולר על בית בגליל" ושאדן קנבורה על "לא פה לא שם". השחקנים המועמדים לפרס התפקיד הראשי הם: אשר לקס ב"פיגומים", ליאור אשכנזי עבור "פוקסטרוט", שי אביבי על "געגוע", רן דנקר על מוטלים בספק" וצחי גראד על "הבן דוד".

בפרס התסריט מועמדים השנה מייסלון חמוד על "לא פה לא שם", צחי גראד על "הבן דוד", מתן יאיר על "פיגומים", שבי גביזון על "געגוע" ושמוליק מעוז על "פוקסטרוט". בפרס הצילום מועמדים השנה איתי גרוס על "לא פה לא שם", אסף סודרי על "געגוע", גיורא ביח על "פוקסטרוט", שי גולדמן על "מוטלים בספק" ויוסי מאירי על "המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה".

בקטגוריית הסרט התיעודי מועמדים "טהורה לעד" של מאיה זינשטיין שעוסק באוהדי בית"ר ירושלים, "בן גוריון: אפילוג" של יריב מוזר ובו ראיון גנוז עם בן גוריון לאחר פרישתו, "דימונה טוויסט" של מיכל אביעד על אודות עולות מצפון אפריקה שיושבו בדימונה, "מוחי" של רינה קסטלנובו־הולנדר ותמיר אלתרמן על ילד פלסטיני המאושפז בישראל ו"סאלח, פה זה לא ארץ ישראל" של דוד דרעי העוסק באפליה של הממסד כלפי מזרחים מאז קום המדינה.

טקס פרס אופיר יתקיים ב-19 בספטמבר. הזוכה בפרס הסרט הטוב ביותר יהיה נציג ישראל לאוסקר. פרס מפעל חיים יוענק לבמאי, מבקר הקולנוע והמרצה לקולנוע הוותיק ניסים דיין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ