כרצונך: כמה אתם מכירים את "הנסיכה הקסומה"?

הפנטזיה הרומנטית חוגגת 30 שנה, והתעלומה אודות מידת הפופולריות העצומה שלה עדיין גדולה. האם אתם שולטים בסיפור? יודעים כמה שנים ווסלי איבד בבור הייאוש? זוכרים מה איניגו מונטויה אמר? בואו ותוכיחו

איתן לשם, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הנסיכה הקסומה
מה יש בו, בסרט, שכולם פשוט אוהבים? "הנסיכה הקסומה"צילום: MGM

"אם תשאל שני יהודים שאלה, בוודאי תקבל שלוש תשובות", כך גורסת האימרה שבוודאי מסבירה למה אנחנו לא יכולים להסכים על כלום (פרט ל.... טוב, על כלום). אבל לעיתים רחוקות (ממש רחוקות) מגיע אירוע שכולם מסכימים לגביו. בין אם לשלילה (אורן חזן), ובין עם לחיוב (אורן חזן). דוגמה מופתית לקונצנזוס נדיר כזה הוא "הנסיכה הקסומה", סרטו של רוב ריינר מ-1987, שחוגג בימים אלה 30 שנה ליציאתו. אז למה כולם כל כך אוהבים את האגדה הפנטסטית-רומנטית הזאת? הסיבה העיקרית היא בוודאי שהסרט הכיר לעולם שחקנית אלמונית שעתידה להפוך לאחת המפורסמות, היפות והאהובות בעולם - קלייר אנדרוו.... אההה רובין רייט כמובן. הסיבה השנייה היא שמדובר בסרט שיש בו פשוט הכל - אגדה רומנטית, קרבות חרבות, נקמה, חולות טובעניים וענק חמדמד. וכך, כל אחד יכול למצוא בסרט משהו לאהבו, גם האחים הגדולים שהכריחו את אחיותיהם לצפות בסרט וגם האחיות שהוכרחו.

» "מעל החוק": ג'יימי לאניסטר המלך
» הרימייקים הטובים בהיסטוריה
» השחקנים שעברו מהטלוויזיה לקולנוע
» "טירת הזכוכית": המופע של שיא המיינסטרים
» הסרטים הכי גדולים של הסתיו

אולי זה דווקא התסריט, על ריבוי השנינויות והבדיחות שלו, או קאסט השחקנים המשובח והמפתיע, אבל כל אלה לחוד וכולם ביחד לא מספיקים להפוך סרט לנצחי. זהו כנראה ה"משהו" הזה, שגורם לספורטאים להיות אהודים, לכלבים לסובב בני אדם על הזרת, וללהקת רוק לפגוע בול בפוני עם השיר הנכון במקום הנכון ולהפוך לתופעת רבות. ה"משהו" הזה, שאין בן אדם שהצליח לפצח אותו, מפוזר לכל אורך "הנסיכה הקסומה" - מסיפור המסגרת לילד החולה ועד ויזיני החכמולוג המצחקק. אז אם גם אתם שומעים לפעמים בחדר ריק "As You Wish",  יודעים את כוחה של אהבת אמת, או אפילו זוכרים לנצח את הבטחת הנקמה המיתולגית של איניגו מונטויה, הגעתם למקום הנכון. זה הזמן לבחון, עד כמה אתם מכירים את הסרט אותו כולם-כולם אוהבים?

אז מי אמר למי? ויזיני או פזיק? צאו לדרך

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ