ארבעה מחמשת המועמדים לפרס סרט התעודה הטוב ביותר בוימו על ידי נשים

תחרות הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי שתתקיים בחודש הבא תעניק פרסים בהיקף כולל של כ-350 אלף שקל לסרטים, סדרות, תחקיר, צילום, מוזיקה ומפעל חיים

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך "הקיר" של מורן איפרגן
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

ארבעה מחמשת המועמדים השנה לפרס סרט התעודה הטוב ביותר באורך מלא בתחרות הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי בוימו על ידי נשים: "הקיר" של מורן איפרגן, "טהורה לעד" של מאיה זינשטיין, "יזכור למנשייה" של ענת אבן ו"מוחי" של רינה קסטלנובו־הולנדר ותמיר אלתרמן. ארבעת אלה יתמודדו מול "סאלח, פה זה ארץ ישראל" בבימויו של דוד דרעי. ההכרזה על זהות הזוכה תתקיים בטקס חלוקת הפרסים ב–31 באוקטובר.

בתחרות, המתקיימת מטעם פורום היוצרים הדוקומנטריים זו השנה ה–12, יוענקו פרסים בהיקף כולל של כ-350 אלף שקל. על פרס הסרט המצטיין עד 60 דקות יתמודדו "המלחמה האחרונה של קטי" בבימוי דוד אופק, "הקרב האחרון של פפה" שביים מיכאל אללו, "חלום ירושלים" של מני אליאס, "ילדי הצללים" של נועה אהרוני ו"מרוסיה באהבה" בבימויה של שירי שחר. בקטגוריית סרט הביכורים יתחרו "אגורות" של בדראן בדראן, "דינג׳" של ארתור אברמוב, "פוטו פרג׳" בבימוי קובי פרג', "פרדי היקר" של רובי גת ו"שמעון המלך" שביים אריאל מירוז.

"חנוך לוין: חיים שכדוגמתם לא ראינו מעולם". הפרק הראשון המלא

על פרס הסדרה התיעודית המצטיינת יתמודדו "חנוך לוין: חיים שכדוגמתם לא ראינו" בבימוי רן לנדאו, "להיות אבא" של יסמין קיני, "מגידו" בבימוי איציק לרנר, "עוד סיפור אחד ודי" של ענת זלצר, ו"על הרצף" של זוהר מלינק עזרא ואפק טסטה לאונר. ואילו בקטגוריית תעודה חופשית יתמודדו שני פרקים מהסדרה המוקומנטרית שביימו יאיר קדר ואילן פלד — "בבה" ו"ליליאן" — וגם "האוויר של תל אביב" בבימוי אלינה קביטקובסקי, "הפטריוט" בבימוי דניאל סיון, וכן "צינה: סימפוניה של געגועים", סרט מציאות מדומה בבימויה של שירין אנלן.

בטקס יוענקו גם פרסים בקטגוריות סרט סטודנטים תיעודי, כתבה תיעודית, תחקיר, צילום, עריכה, מוסיקה, פסקול ועיצוב אמנותי, וכן פרס מפעל חיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ