שחקן בסרטו החדש של וודי אלן: הוא התעלל מינית בבתו, מתחרט שעבדתי איתו

השחקן גריפין ניומן, שמשתתף בסצינה אחת בסרט של אלן שעדיין נמצא בהפקה, סיפר בטוויטר כי תרם את המשכורת שלו לארגון למען נפגעות תקיפה מינית. "הייתי פחדן", כתב

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גריפין ניומן
גריפין ניומןצילום: Chris Pizzello/אי־פי

גריפין ניומן, שחקן שהשתתף בסרטו החדש של וודי אלן, סיפר בטוויטר הוא מתחרט על החלטתו לעבוד עם אלן וכי תרם את משכורתו לארגון לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית. ניומן התייחס בדבריו להאשמות כי אלן היה מתעלל מינית בבתו דילן. "אני מאמין שהוא אשם", כתב ניומן. 

"אני צריך להוריד מעליי עול", כתב. "עבדתי בסרטו של וודי אלן. אני מאמין שהוא אשם. תרמתי את משכורתי לארגון RAINN". בסדרת ציוצים, הסביר: "זה היה תפקיד של סצנה אחת. התלבטתי חודש אם להשתתף, ואני מתחרט על החלטתי". לדבריו, הוא לא התפטר מכיוון שהוריו היו כה גאים בו, כי האמין שיש דברים שיוכל להרוויח מהשתתפותו, ו"כי הוא היה פחדן". הוא הכחיש כי עשה את המהלך לתרום את המשכורת ולשתף את עוקביו בכך עבור יחסי ציבור. "מי שמאמין בזה לא יודע איך התעשייה הזו עובדת", כתב.

בהמשך התייחס לתזמון ההחלטה, על רקע הגילויים על מעשיו של המפיק הארווי ויינשטיין, והסביר על הקשר בין הדברים. "אני מרגיש ככה כבר חודש, אבל הגילויים האחרונים העצימו את תחושת האשמה פי עשרה".

ניומן הוסיף כי הבין כעת שלא יוכל יותר לשים את הקריירה שלו מעל לעקרונותיו. "בעשור האחרון, אני נאבק על הקריירה שלי כשחקן ולמדתי לשים בצד את הדעות שלי כי המחשבה על לסגור דלתות היה מבעיתה", ציין. "אני לא יכול יותר לתפקד מקצועית מתוך פחד. הגיע הזמן להפגין אומץ ולגבות את המלים שלי במעשים". לבסוף אמר כי מי שמאמין שהוא בחר "בפתרון הקל" בכך שקודם קיבל את העבודה ואחר כך יצא נגדה טועה. "זו היה השילוב הגרוע ביותר של האפשרויות".  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ