מנהלת הפקה בסדרה אמריקאית: בוב ויינשטיין הטריד אותי מינית

לדברי אמנדה סיגל, ויינשטיין עשה זאת בזמן שעבדו יחד על סדרת טלוויזיה. אחיו של המפיק, הארווי, פוטר מהחברה שהקימו לאחר שעשרות נשים התלוננו כי הטריד ותקף אותן מינית

איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בוב ויינשטיין
בוב ויינשטייןצילום: CHRIS PIZZELLO/אי־פי

בשבוע האחרון פורסמו בכלי התקשורת סיפוריהן של עשרות נשים שהתלוננו כי הארווי ויינשטיין הטריד ותקף אותן מינית. אתמול (שלישי) פורסמו ב"וראייטי" טענותיה של מנהלת הפקה שלפיהן אחיו של ויינשטיין, בוב, שהקים וניהל אתו חברת הפקה משותפת, הטריד אותה מינית.

אמנדה סיגל היתה מנהלת הפקה בסדרה "The Mist" ששודרה בערוץ ספייק טי־וי ובחודש שעבר נודע על ביטולה אחרי עונה אחת בלבד. לדברי סיגל, בוב ויינשטיין הטריד אותה במשך כמה חודשים בשנת 2016, בזמן שעבדו יחד על הפקת הסדרה. היא אמרה כי זה נפסק רק אחרי שעורכי הדין שלה הודיעו לו שתעזוב את העבודה אם לא יניח לה. סיגל אמרה כי בוב ויינשטיין הזמין אותה לארוחות ערב פרטיות והציע לה הצעות בעלות אופי מיני. "כשאת אומרת לא' למישהו זה אמור להיות מובן מספיק", הוסיפה. היא סיפרה שהסכימה להישאר בהפקת הסדרה רק אם לא תהיה עם ויינשטיין באותו החדר, או לבד בזמן שהוא מתקשר אליה.

בהודעה שפירסם בוב ויינשטיין הוא הכחיש את הטענות נגדו על "התנהגות בלתי הולמת" ואמר כי "צר לי על כך שטענות כאלה בכלל הועלו נגדי".

בסוף השבוע, בראיון ב"הוליווד ריפורטר", אמר בוב ויינשטיין שהוא מתבייש בכך שהוא אחיו של הארווי ויינשטיין ומתבייש במעשיו. "אחי גרם לאנשים סבל עצום", אמר בין השאר. "כאב לשלוש בנות כואב לי על הנשים שהוא פגע בהן... אני וחברי הדירקטוריון לא היינו מודעים לחומרת מעשיו של אחי".

הארווי ויינשטיין פוטר מניהול החברה, שכעת עומדת למכירה, והודח מהאקדמיה האמריקאית לקולנוע ומאיגוד המפיקים האמריקאי. בין השחקניות שהתלוננו כי הטריד אותן מינית נמנות אשלי ג'אד, מירה סורבינו, גווינת פלטרו, רוזנה ארקט ואנג'לינה ג'ולי. אתמול חשפה בטוויטר כוכבת "משחקי הכס", לנה הידי, כי גם אותה הוא הטריד מינית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ