רשת בתי קולנוע אמריקאית תתמחר כרטיסים לפי ביקוש

"ריגל אנטרטיינמנט גרופ" תיצור תקדים בארצות הברית כאשר תציע מחירים שונים לסרטים שונים שמוקרנים באותה השעה

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדם קונה כרטיס בבית קולנוע
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"ריגל אנטרטיינמנט גרופ", רשת בתי הקולנוע השנייה בגדולה בארצות הברית, עומדת להפעיל שיטה חדשה לתמחור כרטיסים, שתביא לכך שכרטיסים לסרטים מצליחים יימכרו במחיר גבוה, בעוד סרטים פופולריים פחות יוצעו במחירים נמוכים יותר. כך דיווחה אתמול (רביעי) סוכנות הידיעות בלומברג.

החברה שוקדת עכשיו על פיתוח אפליקציה שתאפשר שיטת תמחור דינמית שתעמוד למבחן בתחילת השנה הבאה. המטרה היא להציע כרטיסים זולים לסרטים ולשעות הקרנה שהביקוש אליהם נמוך, ומחירים גבוהים יותר לשוברי קופות בשעות הקרנה מבוקשות, ולהביא בכך למיקסום רווחים ולהעלאת התפוסה באולמות.

"כדי שהמודל האלטרנטיבי הזה יצליח, אנו סבורים כי הוא חייב להיטיב כלכלית עם המפיצים ועם האולפנים מחד, ולספק לצופים תמורה ראויה לכספם מאידך", מסרה מנכ"לית "ריגל", איימי מיילס. היא לא ציינה באילו שווקים תופעל לראשונה השיטה החדשה, והוסיפה כי "שינויים במבנה ההיסטורי של מחירי הכרטיסים נידונו פעמים רבות בעבר, אך נבדקו לעתים נדירות. אנחנו נרגשים לקראת הפיילוט וסקרנים לראות כיצד הוא ישפיע על התנהלות הצרכנים".

שיטה של תמחור על פי ביקוש נהוגה בארצות הברית בהופעות מוזיקה והצגות תיאטרון. גם כרטיסים להצגות קולנוע יומיות נמכרים בחלק מהאולמות במחירים נמוכים יותר, אבל עד כה לא נמכרו כרטיסים במחירים שונים לסרטי קולנוע שונים שמוקרנים באותה השעה, בהתאם לביקוש.

בחודש שעבר פורסם כי ההכנסות של בתי הקולנוע בארצות הברית היו השנה נמוכות במיוחד, ולראשונה זה 11 שנה לא חצו את סף ה–4 מיליארד דולר. לפי נתונים שהתפרסמו ב"הוליווד ריפורטר", הכנסות בתי הקולנוע רשמו ירידה של 14.6% ועמדו על 3.83 מיליארד דולר בלבד. אחד הגורמים לצניחה הזאת הוא שירותי הסטרימינג שזוכים לפופולריות הולכת וגוברת, ומאפשרת לעוד ועוד צופי קולנוע לצפות בסרטים בטלוויזיה בסלון, או אפילו בטלפון ובטאבלט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ