"סאלח, פה זה ארץ ישראל" זכה בפרס הסרט הטוב בתחרות הקולנוע הדוקומנטרי

בטקס שהתקיים אתמול הוענק בין השאר פרס מפעל חיים לאלון גרבוז, שניהל את סינמטק תל אביב

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"סאלח, פה זה ארץ ישראל"
נירית אנדרמן

"סאלח, פה זה ארץ ישראל", סרטם של דוד דרעי, דורון גלעזר ורותי יובל, זכה אמש בשני פרסים בתחרות הקולנוע הדוקומנטרי: פרס סרט התעודה הטוב ביותר באורך מלא, ופרס התחקיר הטוב ביותר. פרס מפעל חיים הוענק בטקס לאלון גרבוז, שעמד במשך כ–40 שנה בראש סינמטק תל אביב. תחרות הקולנוע הדוקומנטרי נערכת מדי שנה על ידי פורום היוצרים הדוקומנטריים, וטקס חלוקת הפרסים התקיים אמש בסינמטק תל אביב

סרטם של דרעי, גלעזר ויובל מביא את סיפור הקמתן של עיירות הפיתוח בישראל באמצעות עדויות ופרוטוקולים שהיו חסויים עד לאחרונה, וחושף את השקרים, הכפייה והגזענות שהיו כרוכים באופן שבו הוציאה המדינה לפועל את התוכנית ל"פיזור האוכלוסין" בשנות ה–50 — מה שיצק את היסודות לפער העדתי והמעמדי בישראל. טליה אלוני ורנן יזרסקי זכו אמש בפרס התחקיר הטוב ביותר על עבודתן בסרט.

פרס הסרט התיעודי (שלא באורך מלא) ניתן ל"ילדי הצללים", סרטה של נועה אהרוני. בסרט זה מספרים בני הדור השני לשואה על ההתעללות והאלימות שחוו מידי הוריהם, ניצולי שואה שהפכו מקורבנות למקרבנים.

"אגורות", סרטו של בדראן בדראן, זכה אמש בשני פרסים: פרס סרט הביכורים הטוב ביותר ופרס המוזיקה המקורית שניתן לראאד אמארה. הסרט עוקב אחר ילדים פלסטינאים שעובדים בקיבוץ נדבות בישראל, ושעל כתפיהם מוטלת פרנסת משפחותיהם.

את פרס הסדרה התיעודית הטובה ביותר העניק פורום היוצרים הדוקומנטריים ל"חנוך לוין: חיים שכדוגמתם לא ראינו" שביים רן לנדאו. פרס "תעודה חופשית" ניתן לסרטו של דניאל סיון "הפטריוט", ואילו פרס הכתבה התיעודית הטובה ביותר הוענק ל"בלתי נראים במוסול" בבימויו של איתי אנגל.

פרס הצילום הוענק לרועי פרג' על הסרט "פוטו פרג'", פרס העריכה לז'ואל אלקסיס על הסרט "מוחי", פרס על עיצוב פסקול ניתן לרותם דרור וקובי ויטמן על הסרט "חלום ירושלים", ופרס העיצוב הוענק לסטודיו גיא וואדים על עבודתו בסרט "עוד סיפור אחד ודי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ