כל הכוכבים: 10 סרטי ה"גלקטיקוס" הגדולים

סרטים מרובי כוכבים התחילו להופיע על המסכים כבר בשנות ה-60', אבל היום התופעה מגיעה לשיא. כמו בספורט, גם בקולנוע תופעת ריבוי מקרים של "קאסט החלומות" מעיד על משבר בענף, אבל זה לא אומר שאי אפשר גם להינות מזה

איתן לשם, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מסיבת רווקות
איתן לשם, עכבר העיר

יש דברים בחיים שאחריהם סף הגירוי עולה כל כך גבוה, שכדי לשבור אותו צריך להמציא משהו כל כך חדש ומיוחד (שלרוב דורש שיתוף פעולה של פיל ומצלתיים) כדי ללכוד מחדש את תשומת הלב של הצופים. בעולם בו לכל אחד יש מחשב בכף היד, סרט קולנוע ממתין בסלון ואפליקציית דייטינג שבה מי שלא מתאים לך מסולק שמאלה בבוז, קצת קשה להשיג את אותה תשומת לב. אז מה עושים? או שמוותרים ומסתמכים על האיכות שאולי בסוף תנצח, או שפשוט מעלים שוב את רף הגירוי ההוא. בין השנים 2003-2006 המציא נשיא ריאל מדריד, פלורנטינו פרס (אין קרבה משפחתית לחתרן הבלתי נלאה), את השיטה שלימים תיקרא "הגלקטיקוס". כשמה כן היא, השיטה מרכזת את מיטב כוכבי העולם (או הגלקסיה) לקבוצה אחת, נוצצת במיוחד, בהכרה והנחה שגיבורי העל האלה יכניסו כל כך הרבה כסף שגם ההצלחה המקצועית תיאלץ להגיע בעקבותיו. קבוצת הגלקטיקוס (עם ראול, זידאן, בקהאם ורוברטו קרלוס) התרסקה מקצועית והפכה לשם נרדף לכישלון עבור קבוצות ספורט מרובות כוכבים, אבל השיטה עצמה בהחלט ניצחה. כל קבוצות ספורט העילית כיום, בכל תחומי הספורט, חייבת להתדר בכמה שמות מאוד נוצצים וכך כולן בעצם הפכו לקבוצות "גלקטיקוס".

"רצח באוריינט אקספרס" - לצפייה בטריילר:

» "סודות הפרברים": די להרפתקת הבימוי של ג'ורג' קלוני
» ההשתלטות המבורכת של מקסיקו על הוליווד
» "פאטי קייקס": מרקיד את הלב
» 
"אמא!": שובר מוסכמות
» מיילס טלר: הכוכב הכי רגיל בהיסטוריה

בכל הנוגע לסרטים המצב לא שונה בהרבה. בעולם בו יוצאים למעלה מ-300 סרטים חדשים בארצות הברית בלבד, הקרב על תשומת ליבו של הצופה מעולם לא היה קשוח כל כך. בוודאי אם מתחשבים בריבוי הסרטים עתירי הגירויים כמו סרטי גיבורי על (שגם רובם גם מרובי כוכבים). כך זלגו התופעות שהרגו את הספורט (איזו קבוצה יכולה להתמודד מול מפלצת הכדורסל של גולדן סטייט?) לתעשיית הסרטים, וסרטי ה"גלקטיקוס" נולדו להם. האמת שלא מדובר בתופעה חדשה, וכבר בשנות ה-60' הופיעו סרטים עם רשימת שחקנים כה נוצצת שזוהרה נראה למרחק. לרוב מדובר בסרטי קומדיה או אקשן, שלא יכולים להתבסס על עלילה, תסריט או תצוגת משחק של שחקן יחיד. לכבוד עליית הסרט "רצח באוריינט אקספרס", בו קנת' בראנה קיבץ סביבו קאסט גלקטיקוס למהדרין (ג'וני דפ, פנלופה קרוז, מישל פייפר, ג'ודי דנץ', וויליאם דפו, דייזי ריילי ודרק ג'קובי), חזרנו אל המיטב שבסרטים בהם כל שחקן הוא כוכב וביחד הם נבחרת הכוכבים. מסרט השודים האולטימטיבי אודות דני אושן ועד הסרט שהצית את גל סרטי הנשים של העת האחרונה - אלה 10 הכגדולים של עידן הגלקטיקוס הקולנועי.

"רצח באוריינט אקספרס" - איפה ומתי לראות?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ