איתמר זהר
איתמר זהר

הביקורות הטובות והציפיות של חובבי דמותו של ת'ור לסרט השלישי בסדרה המצליחה עשו את שלהן: הסרט "ת'ור: ראגנארוק" יצא בסוף השבוע בארצות הברית והכניס 121 מיליון דולר. זוהי הפתיחה הרביעית הכי טובה השנה בארצות הברית. רק "היפה והחיה" (174 מיליון דולר), "שומרי הגלקסיה: חלק 2" (146.5 מיליון דולר) ו"זה" (123.4 מיליון דולר) רשמו פתיחה טובה יותר השנה. ת'ור, דמות קומיקס המבוסס על אל נורדי, דחק את גל גדות ו"וונדר וומן" אל המקום החמישי (103.2 מיליון דולר).

בתאגיד מארוול, שהפיק את "ת'ור: ראגנארוק", לא הופתעו מהפתיחה המוצלחת. ההערכות המוקדמות נעו בין 100 ל-120 מיליון דולר. עם זאת ההצלחה הקופתית שלו אינה דבר מובן מאליו, בשנה שבה האולפנים ההוליוודיים סובלים מירידה חדה בהכנסות ושהקיץ בבתי הקולנוע היה חלש במיוחד (פרט לסרט האימה "זה" ששבר שיאי קופתיים).

יתרה מכך, נובמבר נחשב מלכתחילה לחודש שבאולפנים הגדולים לא תולים בו תקוות גדולות להכנסות מרשימות, בין השאר בגלל הירידה בטמפרטורות שגורמת לאנשים לחשוב פעמיים לפני שהם יוצאים מהבית. בנוסף, באולפנים מעדיפים להתמקד בהפצה של סרטי דרמה, הנחשבים איכותיים ורציניים ומיועדים להתחרות על לבם של חברי האקדמיה האמריקאית לקולנוע, לפני שיחלו בהצבעה על המועמדים לאוסקר.

"ת'ור: ראגנארוק", שרשם את הפתיחה הטובה ביותר בסין לנובמבר - 55.6 מיליון דולר - כנראה לא יהיה בין המועמדים לאוסקר. אבל המבקרים שיבחו את הסרט שכבר גרף 427 מיליון דולר ברחבי העולם. הוא קיבל ציון משוקלל של 93% באתר rotten tomatoes המרכז ביקורות קולנוע בכלי תקשורת מובילים בארצות הברית ובבריטניה. סרט ההמשך ל"ת'ור: העולם האפל" מ-2013 ו"ת'ור" מ-2011 קיבל מחמאות על הבימוי (טאיקה וואיטיטי), על המשחק (כריס המסוורת', טום הידלסטון, קייט בלנשט, אידריס אלבה, מארק רופאלו ואנתוני הופקינס) ועל כך שהצליח לשלב בין מיתולוגיה לבידור.  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ