אהוד ברק חיבר בין המפיק הארווי ויינשטיין לחברה שעקבה אחר יריביו

ראש הממשלה לשעבר העביר למפיק ההוליוודי המואשם בסדרת עבירות מין את פרטיה של חברת האבטחה הישראלית "בלאק קיוב". על פי ה"ניו יורקר", ויינשטיין ניסה לחבל בפרסום התחקירים נגדו

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהוד ברק. לא ידע על כוונותיו של ויינשטיין
אהוד ברק. לא ידע על כוונותיו של ויינשטייןצילום: עופר וקנין

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, הוא שהעביר למפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין את פרטיה של חברת המודיעין העסקי הישראלית "בלאק קיוב", שבה השתמש כדי לעקוב אחר יריביו העסקיים וגורמים שהביאו לחשיפתו כעבריין מין. כך פורסם הערב (שלישי) לראשונה במהדורת "החדשות". התחקיר על השימוש שעשה ויינשטיין בבלאק קיוב ובחברות מודיעין עסקי אחרות פורסם במגזין האמריקאי "הניו יורקר".

ברק הבהיר בתגובתו לחברת החדשות כי העביר לויינשטיין את שמה של "בלאק קיוב" ואת פרטי ההתקשרות עמה, אך לא ידע אם המפיק אכן יצר קשר עם החברה או מה רצה ממנה. "לפני יותר משנה, נשאל ברק על ידי הארווי ויינשטיין האם הוא מכיר חברת אבטחה ישראלית שדבר קיומה הגיע לאוזניו, שמסוגלת לסייע לו בנושאים עסקיים שהוא ניצב בפניהם", נמסר מטעמו של ברק. "ברק אישר לו שהחברה שעליה הוא שמע היא כנראה בלאק קיוב, ושהיא אכן עובדת מישראל. ברק איננו מכיר אישית את החברה או את העומדים בראשה אך העביר לויינסטין פרטים שמאפשרים התקשרות עמה. ברק לא היה מודע עד הבוקר לעובדה שהחברה נשכרה ע"י וינסטיין, ולא למטרות או לפעילות שלשמן היא נשכרה על ידו".

הארווי ויינשטיין צילום: Chris Pizzello/אי־פי

ויינשטיין שכר את שירותיהן של כמה חברות למודיעין עסקי מלבד בלאק קיוב כדי לנסות ולחבל בפרסום שורת התקיפות וההטרדות המיניות שלו בתקשורת. לפי הפרסום ב"ניו יורקר", חברות המודיעין נשכרו במטרה לדוג פרטים אפלים על עברן של נשים שהאשימו את המפיק ההוליוודי בתקיפות מיניות, ולהקשות על מלאכתם של עיתונאים שעבדו על כתבות על מעלליו של ויינשטיין.

לפי "ניו יורקר", החוזה של ויינשטיין עם בלאק קיוב נחתם ביולי, במטרה למנוע את פרסום התחקירים על המפיק ההוליוודי ב"ניו יורק טיימס" וב"ניו יורקר", ולחבל בהוצאת ספרה של השחקנית רוז מקגוון, שבו היא מפרטת את פרטי התקיפה המינית שעברה מצדו. מקגוון היתה אחת הדוברות הבולטות נגד ויינשטיין מאז פורסמו התקיפות המיניות שלו, והיתה אחת הנשים שחשפו כי המפיק ההוליוודי אנס אותה.

מבלאק קיוב נמסר ל"הארץ": מדיניות בלאק קיוב היא לעולם לא לדון על לקוחותיה עם צד שלישי, ולעולם לא לאשר או להכחיש כל ספקולציה לגבי עבודתה. משרדי עורכי דין מובילים בישראל וברחבי העולם נעזרים בשירותי החברה לאיסוף ראיות בסכסוכים עסקיים מורכבים וביניהם איתור העומדים מאחורי קמפיינים תקשורתיים שליליים. החברה אינה פועלת בסכסוכים משפחתיים או הקשורים לאלימות. יודגש כי בלאק קיוב עבדה, עובדת ותעבוד תמיד בהתאם לחוק, בכל מדינה שבה היא פועלת ובהתאם לחוות דעת משפטיות ממשרדי עורכי דין מובילים ברחבי העולם, ובהתאם לכך גם מאמצת לעצמה סטנדרטים אתיים גבוהים ביותר בכל פעולותיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ