הסרט "יומני אוסלו" התקבל לתחרות הקולנוע התיעודי של סאנדנס

סרטם החדש של מור לושי ודניאל סיון מציג את הסכמי אוסלו מזווית ישראלית, פלסטינית ואמריקאית. הוא ישודר בשנה הבאה כסדרה בת שלושה פרקים בערוץ "יס דוקו"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאסר עראפת ויצחק רבין
איתי שטרן
איתי שטרן

סרטם החדש של מור לושי ודניאל סיון, "יומני אוסלו", התקבל לתחרות הקולנוע התיעודי של פסטיבל סאנדנס, מפסטיבלי הקולנוע המובילים בעולם. הסרט, בהפקת הילה מדליה ו"יס דוקו" חוזר 25 שנים לאחור ומציג את הסכמי אוסלו מנקודת מבט משולשת: ישראלית, פלסטינית ואמריקאית. בין השאר הסתמכו סיון ולושי על יומנים אישיים שכתבו רון פונדק, אורי סביר, אחמד קריע (אבו עלאא), חנאן עשראווי, יוסי ביילין ושמעון פרס.

הפרויקט צולם בישראל, ברשות הפלסטינית, ארה"ב, נורווגיה, אנגליה וצרפת, וכולל חומרי ארכיון שטרם נראו. הוא ישודר במהלך 2018 כסדרה בת שלושה פרקים בערוץ "יס דוקו".

לדברי סיון, "אוסלו" הוא סיפורו של הניסיון של שני עמים להגיע לפתרון מדיני עם אויבים, לאחר עשרות שנות שנאה ואלימות. "כעבור 25 שנה, נראה שוויתרנו כליל על כל פיתרון מדיני, המלים 'שלום', 'כיבוש' ו'פלסטינים' נמחקו כליל מהמצעים של כל המפלגות הגדולות והחלום על סיפוח וארץ ישראל השלמה נהפכו לרעיון לגיטימי", הוא אומר. "דווקא עכשיו חשוב להתסכל לאחור במבט מפוקח ולראות את הניסיון להביא עתיד אחר עבור שני העמים".

גם סרטם הקודם של לושי, סיון ומדליה, "שיח לוחמים: הסלילים הגנוזים", השתתף בפסטיבל סאנדאנס היוקרתי ולאחר מכן הוקרן גם בפסטיבל הקולנוע בברלין ובפסטיבל דוק אביב המקומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ