נירית אנדרמן

"שימני כחותם על לבך", סרטו העצמאי של עומר טובי, ישתתף בתחרות הסרטים הקצרים של פסטיבל סאנדנס שייפתח ב–18 בינואר. הנהלת הפסטיבל פירסמה אתמול (שני) כי 69 סרטים קצרים נבחרו השנה להקרנה והם יוצגו בכמה מסגרות. הסרט הישראלי יהיה אחד מ–17 הסרטים שישתתפו בתחרות הבינלאומית לסרטים עלילתיים קצרים.

סרטו של טובי הוקרן בבכורה בפסטיבל הקולנוע הגאה בתל אביב (TLVFest). הוא מתרחש כולו בסאונה לגברים ומתאר מפגש בין בחור צעיר לגבר מבוגר הנהפך במהרה לשיעור לא צפוי על אהבה. בתפקידים הראשיים מופיעים שני שחקנים לא מקצועיים, מוטי מלמד ואורי יחזקאלי, ולצדם הזמרת רבקה זהר בתפקיד קולנועי ראשון.

טובי הוא הבעלים והמפיק של ליין המסיבות המזרחיות המצליח "אריסה" והוא צילם את סרטו בשוט אחד. הפיק את הסרט גיל סימה, בתמיכת קרן גשר לקולנוע רב־תרבותי ופסטיבל הקולנוע הגאה בתל אביב.

בכך מצטרף "שימני כחותם על לבך" לסרט ישראלי אחר שכבר פורסם שיוקרן בבכורה בסאנדנס, "יומני אוסלו" של מור לושי ודניאל סיון ("שיח לוחמים: הסלילים הגנוזים") שיתמודד בתחרות הבינלאומית לסרטי תעודה. כן יוצג בפסטיבל בבכורה עולמית הרימייק האמריקאי לסרטו של נדב לפיד "הגננת" מ–2015, בכיכובה של מגי ג'ילנהול ובהפקתן של הישראליות אסנת הנדלסמן־קרן וטליה קליינהנדלר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ