נירית אנדרמן
מילי עשת ב"מעבר להרים ולגבעות"
מילי עשת ב"מעבר להרים ולגבעות". דיוקן של משפחהצילום: שי גולדמן
נירית אנדרמן

"מעבר להרים ולגבעות", סרטו של ערן קולירין, נבחר לסרט הישראלי הטוב ביותר של 2017 על ידי פורום מבקרי הקולנוע בישראל. "פוקסטרוט" של שמוליק מעוז קיבל מידי הפורום שלושה פרסים: שני פרסי משחק שהוענקו לשרה אדלר וליאור אשכנזי ופרס הבימוי למעוז. את פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר של השנה העניקו חברי הפורום ל"דנקרק", סרטו של כריסטופר נולאן.

את פרס השחקנית הטובה ביותר העניק פורום המבקרים לשרה אדלר, על הופעותיה בשני סרטים, "פוקסטרוט" ו"האופה מברלין". את פרס התסריט בחרו המבקרים להעניק ליוסף סידר בזכות סרטו "נורמן". פרס תגלית השנה ניתן למייסלון חמוד, על סרטה "לא פה, לא שם", ואילו פרס על הישג אמנותי העניק פורום המבקרים לצלם שי גולדמן, על צילום הסרט "תיקון" (שביים אבישי סיון).

סרטו של ערן קולירין, שגבר על "פוקסטרוט" בהתמודדות על "סרט השנה" מטעם המבקרים, הוא דיוקן של משפחה שבה כולם חיים באותו הבית, אך כל אחד חי בעולם משלו: אב שמשתחרר מצבא קבע אחרי 27 שנה ומנסה לבנות לעצמו חיים חדשים, אם מורה שמפנטזת על חיים סוערים יותר, בן שהוא תיכוניסט מופנם ובת שמאלנית שמפתחת רומן עם צעיר פלסטיני.

שני הסרטים שהתמודדו מול "דנקרק" על תואר סרט השנה הבינלאומי מטעם פורום המבקרים היו סרט האימה ״תברח" שביים ג'ורדן פיל, ו"פטרסון" בבימויו של ג'ים ג'רמוש.

פורום מבקרי הקולנוע הוא תא בתוך ארגון העיתונאים ובו חברים 35 מבקרות ומבקרי קולנוע, נציגי המדיה הכתובה, המשודרת והאלקטרונית. זו השנה החמישית שהפורום בוחר את סרטי השנה שלו. פרסים אלה אינם כספיים, אלא הצהרתיים בלבד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ