התביעה בלוס אנג'לס לא תגיש כתב אישום נגד פולנסקי

באוקטובר התלוננה אשה נגד הבמאי בטענה שהטריד אותה ב–1975, כשהיתה בת עשר, בזמן צילומים. בשל התיישנות המקרה הוחלט כעת לוותר על התביעה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רומן פולנסקי
נירית אנדרמן

התביעה בלוס אנג'לס החליטה שלא להגיש כתב אישום נגד הבמאי רומן פולנסקי, על שניצל מינית ילדה בת עשר בעת צילומי עירום ב–1975. כל זאת בשל התיישנות המקרה. כך עולה לפי "גרדיאן" ממסמך של התובע המחוזי שהגיע לידי סוכנות הידיעות אי־פי.

הבמאי מבוקש על ידי רשויות החוק האמריקאיות מאז הואשם שם ב–1977 באונס קטינה בת 13. ב–1977 הודה פולנסקי כי קיים יחסי מין אסורים עם סמנתה גיימר, כשהיתה בת 13, בעת שצילם סרט בלוס אנג'לס, וריצה 42 ימי מאסר בכלא מתוך 90 שנגזרו עליו בעסקת טיעון. אבל ב–1978 החליט לעזוב את ארצות הברית מחשש כי השופט שטיפל בתיק שלו עלול לבטל את העסקה ולשלוח אותו לעונש מאסר ממושך בכלא.

באוקטובר האחרון התלוננה אשה נוספת במשטרה, וטענה כי פולנסקי הטריד אותה מינית בזמן סשן צילומים בשנת 1975, כשהיתה בת עשר בלבד. לטענתה פולנסקי צילם אותה אז בעירום, והטריד אותה תוך כדי הצילומים.

בשנים האחרונות הגישה ארצות הברית בקשות הסגרה לפולין ולשווייץ, שתי מדינות שפולנסקי שהה בתחומן, אבל אלה נדחו בסופו של דבר והבמאי ממשיך להתגורר בביתו בצרפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ