בריז'יט בארדו נגד MeToo#: שחקניות מפתות מפיקים ואז מתלוננות על הטרדה מינית

בראיון ב"פארי מאץ'" לרגל צאת ספרה החדש אומרת הכוכבת לשעבר כי מעולם לא הוטרדה מינית ושהחמיא לה שאמרו שהיא יפה

שלמה פפירבלט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בריז'יט בארדו
בריז'יט בארדוצילום: ERIC FEFERBERG/אי־אף־פי

בריז'יט בארדו תוקפת בחריפות את גל העדויות על הטרדות מיניות מצד שחקניות קולנוע. בראיון לשבועון "פארי מאץ'" לרגל צאת ספר חדש פרי עטה אמרה בארדו, בת 83: "יש שחקניות רבות שמשחקות את המפתות עם המפיקים כדי לקבל תפקידים בסרטים — ואחר כך כדי שידברו עליהן בתקשורת מספרות על הטרדה".

מי שהיתה סמל מין קולנועי בשנות ה–50 אחרי הופעתה בסרט "ואלוהים ברא את האשה" אומרת כי מעולם לא הוטרדה מינית. לדבריה, "מצא חן בעיני שגברים אמרו לי שאני יפה — ושיש לי תחת קטן וחמוד".

על סערת MeToo# בעולם הקולנוע אומרת ברדו: "ככל שמדובר בשחקניות, לא בנשים באופן כללי, זה ברוב המקרים עניין של צביעות, זה מגוחך, וזה חסר עניין. העיסוק בזה גוזל זמן ומקום מדיונים בנושאים חשובים באמת".

ספרה החדש של הכוכבת לשעבר, הנושא את השם "דמעות של מאבק", עוסק בחייה ובמאבקה למען רווחת והצלת החיות. היא מספרת גם על חיי הבדידות שלה: "הטירוף שהיה סביבי בשנים עברו הפך אותי לחשדנית מאוד בכל הקשור למין האנושי". יש לה קשרים ספורים עם חברים מהעבר, וגם הם קלושים: "קצת עם אלן דלון, מעט עם בלמונדו, אנחנו מדברים בטלפון פעם או פעמים בשנה, בדרך כלל על הכלבים שלנו".

בריז'יט בארדו ב-1955צילום: Kary Lasch / TT NEWS AGENCY/AFP

היא חושפת גם את מאבקה בסרטן השד שהתגלה בגופה לפני שנתיים. "הייתי לבדי והחלטתי לעבור רק הקרנות, ללא כימותרפיה, כי לא רציתי לאבד את שיער ראשי. המחלה הזאת העמידה אותי מול עצמי, לברור מעמיק, וכיום, למרות שאני אוהבת את הבדידות, אני לא יכולה עוד להתגורר בגפי".

עוד בספר, על פגישותיה עם נשיאי צרפת. "ציפצפתי על כולם, כל מה שעניין אותי הוא רק עד כמה הם יכולים לעזור לחיות. כולם, מלבד דה גול. אותו הערצתי. כאשר הוזמנתי לארמון האליזה לא פניתי אליו בתואר 'אדוני הנשיא', קראתי לו 'גנרל', והוא חייך. פרנסואה מיטראן הזמין אותי אליו לארוחת בוקר, הקשיב לבקשות שלי בעניין רב, הבטיח לי שיעזור — ולא עשה כלום. ז'אק שיראק לעומת זה, קרא לי 'איילה קטנה שלי' וחיזר אחרי קצת וטען שאני 'חמודה'". ומה בנוגע לעמנואל מקרון? בארדו, אשר בשנים האחרונות הביעה תמיכה בימין הקיצוני בצרפת ובנשיאת מפלגת החזית הלאומית שם מארין לה פן, אמרה כי "הוא מעורר אופטימיות בכל הנוגע לדאגה לחיות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ