כך ויינשטיין אנס אותי: רוז מקגוון נלחמת ב"מפלצת" בספר חדש

בספרה החדש "אמיצה", אותו הארווי ויינשטיין לכאורה ניסה לגנוז, חושפת השחקנית שנהפכה לאקטיביסטית פרטים חדשים וגרפיים במיוחד על התקיפה המינית המצלקת שחבריה כינו "מקפצה לקריירה"

ענת טייכר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוז מגוון
ענת טייכר

"מפלצת", כך מכנה רוז מקגוון את הארווי ויינשטיין בספרה החדש "אמיצה" ("Brave"), שיראה אור מחר (רביעי). בכינוי, שאינו משתמע לשתי פנים, השתמשה השחקנית־שנהפכה־אקטיביסטית לאורך תקופה ארוכה שבה האשימה את מפיק העל ההוליוודי באונס, כנשים רבות נוספות. כעת, לאורך 251 עמודים, היא מתארת לראשונה בפרטי פרטים — חלקם גרפיים במיוחד — את התקרית המצלקת שארעה לטענתה ב-97' בפסטיבל סאנדנס, כשהיתה בת 23.

בספר, שזכה היום לביקורת נרחבת של ה"ניו יורק טיימס", מתארת מקגוון איך הגיעה לסוויטה של ויינשטיין במחשבה שהם הולכים לקיים פגישת עבודה. שם משך אותה המפיק לאמבטיה, הפשיט אותה בכוח, הושיבה בג'קוזי, ובעודה "מבועתת וקפואה כמו פסל" אונן וביצע בה מין אוראלי. "הוא נאנח בקול גדול ואני בכיתי. מבעד לדמעות ראיתי את הזרע שלו צף מעל לבועות".

צילום: HarperCollins

"אנשים אמרו לי לא להתלונן ולראות בתקרית דבר שיעזור לקריירה שלי", היא כותבת במקום אחר, ומוסיפה שעורך דין פלילי עמו התייעצה אמר לה שאיש לא יאמין לה. עוד היא כותבת שמיד אחרי האונס, שמעה את ויינשטיין אומר לאנשיו שלא יעבדו עמה בעתיד. "הרגשתי כאילו כל מנוול בהוליווד שמע על הרגע הכי פגיע ומשפיל בחיי — ואני זו שמשלמת על כך".

מקגוון לא הקשיבה לעצות סובביה. היא היתה מהראשונות שהתלוננו נגד ויינשטיין בתחקיר "ניו יורק טיימס", שחשף באוקטובר האחרון את מסכת ההטרדות המיניות ארוכת השנים של המפיק, ומאז הפכה לדוברת עקבית ובלתי מתפשרת בגל חשיפות ההטרדות המיניות הפושות בעולם הבידור.

בין היתר התנערה ממחאתן השקטה של השחקניות שלבשו שחורים לטקס גלובוס הזהב וכינתה אותן "צבועות, שתיקתכן היא הבעיה", וכינתה את בן אפלק שקרן וקראה לו "ללכת לעזאזל", בטענה שידע על מעלליו של ויינשטיין ולא עשה דבר. חשבון הטוויטר שלה נחסם בגלל ציוצים בוטים כלפי אפלק ומריל סטריפ, ויומיים אחרי שהוא נפתח מחדש התלוננה בו בפני אולפני "אמזון" כמה פעמים על כך שנאנסה על ידי ויינשטיין - אך נאמר לה שאין לדברים כל הוכחה.

על פי תחקיר ה"טיימס", ויינשטיין שילם למקגוון 100 אלף דולר אחרי האירוע ב–1997, בתמורה לשתיקתה. בתחקיר ההמשך של העיתון שפורסם בנובמבר, נטען בין היתר כי ויינשטיין ביקש לחבל בהוצאת ספרה של מקגוון, בידיעה כי יפורסמו בו פרטים על מקרה האונס.

נציגיו של ויינשטיין הכחישו זה מכבר את טענות האונס שהעלתה מקגוון, המובאות כעת בספר בהרחבה. הוא יוצא ברחבי העולם במקביל לעליית הסדרה התיעודית "האזרחית רוז" בערוץ E!, המגוללת בחמישה חלקים את תחושותיה של מקגוון נוכח גל החשיפות בהוליווד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ