מנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי כתריאל שחורי יקבל אות כבוד בפסטיבל ברלין

שחורי יקבל את פרס "מצלמת הזהב" על תרומתו לעולם הקולנוע הישראלי. "תרם רבות למפגש תרבויות באמצעות מחויבותו לקידום שיתופי פעולה בין ישראל לאירופה", נכתב בנימוקי הפרס

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

פסטיבל הקולנוע של ברלין החליט להעניק השנה אות כבוד לכתריאל שחורי, מנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי. שחורי יהיה השנה אחד משלושה אנשי קולנוע שיקבלו את פרס "מצלמת הפסטיבל" (Berlinale Camera). שני חתני הפרס הנוספים הם הבמאי והשחקן הצ'כי ז'ירי מנזל ונשיאת שוק הסרטים האירופי בקי פרובסט משווייץ.

כתריאל שחורי. "איפשר את מימונם והפקתם של 240 פיצ'רים ישראלים"צילום: רפי קוץ

הפסטיבל הגרמני מחלק את פרסי Berlinale Camera מאז 1986, ומעניק אותם מדי שנה לאנשים ומוסדות בולטים בזירת הקולנוע הבינלאומית, כאות הוקרה על תרומתם לעולם הקולנוע. הפרס יוענק לשחורי במסגרת הפסטיבל הברלינאי ב–20 בפברואר.

"כתריאל שחורי השפיע עמוקות על עולם הקולנוע הישראלי", נכתב בנימוקי הפרס של הנהלת הפסטיבל. "כמנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי הוא איפשר את מימונם והפקתם של 240 פיצ'רים ישראלים, שרבים מהם נוצרו כקו־פרודוקציות בינלאומיות. בה בעת הוא תרם רבות למפגש תרבויות באמצעות מחויבותו לקידום שיתופי פעולה בין ישראל לאירופה".

שחורי הוא מפיק קולנוע ("מאחורי הסורגים") המכהן כמנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי מאז 1999. לאורך שנותיו בקרן רקם מערכת קשרים ענפה בזירת הקולנוע הבינלאומית, סייע ביצירת הסכמי קו־פרודוקציה בין ישראל למדינות אחרות, והפך לאחד הנציגים המוכרים של הקולנוע הישראלי בזירה הבינלאומית. בשנה שעברה קיבל פרס מפסטיבל טלורייד האמריקאי על תרומתו לענף הקולנוע בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ