נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי", סרטו של הבמאי מרטין מקדונה, יצא אמש (ראשון) כמנצח הגדול מטקס פרסי הבאפטא (המקבילה הבריטית לאוסקר האמריקאי). הסרט זכה בחמישה פרסים, וביניהם פרס הסרט הטוב ביותר, הסרט הבריטי הטוב ביותר ופרס השחקנית המצטיינת לפרנסס מקדורמנד. כמו בטקס פרסי גלובוס הזהב, גם אמש רוב המוזמנים לטקס לבשו שחור לאות הזדהות עם MeToo# ו־Time'sUp.

סרטו של מקדונה, יליד בריטניה, מספר על אשה שבתה נאנסה ונרצחה, וכמה חודשים לאחר הרצח, כשחקירת המשטרה אינה מתקדמת, מחליטה האם להציב שלושה שלטי חוצות גדולים בכניסה לעיירה: שלטים בוטים המאשימים את השריף המקומי במחדל החקירה. סם רוקוול זכה בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר ומקדונה זכה בפרס התסריט.

תוצאות הבאפטא מחזירות את "שלושה שלטים" לתמונה בתחרות האוסקר, לאחר תקופה שבה הדומיננטיות של הסרט כמועמד מוביל התעמעמה מעט, בין היתר בגלל טענות שעלו ולפיהן יש בו אלמנטים גזעניים כלפי שחורים. "צורת המים", סרטו של הבמאי המקסיקאי גיירמו דל טורו המחזיק במספר המועמדויות הגדול ביותר לאוסקר השנה (13) וזכה בשבועות האחרונים בשורה ארוכה של פרסים, הסתפק בשלושה פרסים, ביניהם פרס הבימוי שהוענק לדל טורו.

אוהבים קולנוע? בואו לדבר, להמליץ ולקבל המלצות בקבוצת הפייסבוק שלנו

הטענות של אשתו לשעבר של השחקן גארי אולדמן, שצפו ועלו בחודשים האחרונים ולפיהן הוא תקף אותה בתקופה שבה היו נשואים, לא מנעו מאולדמן לזכות בפרס הבאפטא לשחקן הטוב ביותר. הפרס הוענק לו על הופעתו בסרט "שעה אפלה" שבו הוא מגלם את ראש ממשלת בריטניה שלעבר, וינסטון צ'רצ'יל.

את פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר העניקו חברי האקדמיה הבריטית לקולנוע לאליסון ג'אני, על הופעתה ב"אני, טוניה", ואת פרס "הכוכב העולה" העניקו לדניאל קלויה, כוכב הסרט "תברח". הבמאי והתסריטאי הבריטי הוותיק ג'יימס אייבורי, בן 89 ("שארית היום", "זכרונות אהבה מפירנצה"), קיבל את פרס התסריט המעובד הטוב ביותר על "קרא לי בשמך" והבמאי רידלי סקוט קיבל אות כבוד מטעם האקדמיה הבריטית (בפעם השלישית).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ