סרט של הגר בן אשר זכה בשני פרסים בפסטיבל ברלין

הסרט "המלחמה תמה", שנמצא בשלבי הפקה ראשוניים, קיבל שני מענקים בגובה עשרות אלפי אירו. הוא יעסוק בהישרדותם של ילדה ובובנאי בן 40 ביערות פולין אחרי מלחמת העולם השנייה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"המלחמה תמה", סרטה של הגר בן אשר, זכה שלשום (ראשון) בשניים מתוך שלושה פרסים המוענקים מדי שנה בשוק הקו־פרודוקציות של פסטיבל ברלין: פרס בסך 20 אלף אירו מטעם קרן הקולנוע האירופית "יוראימאז'" המוענק לפיתוח פרויקט קו פרודוקציה, ופרס בסך 7,445 דולר, מטעם ערוץ הטלוויזיה האירופי "ארטה".

הגר בן אשר. זכתה בשניים מתוך שלושה פרסים בשוק הקו־פרודוקציות של פסטיבל ברליןצילום: מיכל פתאל

סרטה של בן אשר ("הנותנת", "הפורצת"), מביא את סיפור הישרדותם של ילדה בת עשר, ובובנאי מחונן ורב קסם בן 40, ביערות פולין — רגע אחרי שנגמרת מלחמת העולם השנייה. הוא יעסוק בבנייתו המחודשת של העולם לאחר המלחמה, בנדידתם של עשרות אלפים בחיפוש אחר משפחתם, ביתם, כבודם ותקוותם לחיים.

את "המלחמה תמה", קופרודוקציה ישראלית־פולנית־גרמנית שנתמכת על ידי קרן הקולנוע הישראלי, יפיק המפיק הישראלי מרק רוזנבאום ("טרנספקס הפקות"). בן אשר עבדה בשנה האחרונה גם על סדרת רשת אמריקאית בשם "Dead Women Walking", שעתידה להפוך לסרט קולנוע באותו שם.

"חלב", סרט של מאיה קניג ("אורחים לרגע") שנמצא בשלבי הפקה ראשונים, זכה בפרס VFF Talent Highlight בשוק הקו פרודוקציות של ברלין. הסרט הוא קומדיה שחורה על הנקה, וקניג כתבה את התסריט ותביים את הסרט. קרן הקולנוע הישראלי תומכת בפיתוח הפרויקט, חברת גרין פרודקשנס מפיקה, והצילומים מתוכננים להתקיים עוד השנה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ