שלוש שחקניות מאשימות את הבמאי קים קי דוק באונס ובהטרדה מינית

בשנה שעברה הורשע הבמאי הדרום קוריאני בתקיפת שחקנית על סט סרטו "מוביוס". בעקבות העדויות החדשות נדחתה הפצת סרטו החדש

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קים קי דו
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

הבמאי הדרום קוריאני המוערך קים קי דוק, שבשנה שעברה הורשע בהכאת שחקנית על סט סרטו "מוביוס", מתמודד עכשיו עם טענות חדשות על תקיפות מיניות. שלוש שחקניות, שהעדיפו לשמור על אנונימיות, האשימו אמש (שלישי) בתוכנית תחקירים טלוויזיונית בדרום קוריאה את הבמאי באונס ובהטרדות מיניות. בעקבות זאת, נדחתה הפצת סרטו החדש של קים, שהוקרן בבכורה בחודש שעבר בפסטיבל ברלין.

אחת מהשלוש שהעידו כי הותקפו על ידי קים היא אותה השחקנית שתבעה אותו על תקיפה בשנה שעברה. אז היא סיפרה כי הבמאי סטר לה ביום הצילומים הראשון של סרטו "מוביוס" ב–2014. קים מצדו טען כי מדובר היה בהנחיות משחק שנתן לה לקראת הופעתה בסרט. עכשיו סיפרה השחקנית שבתקופה שקדמה לצילומים הוא הציק לה בבקשות לקיים עמו יחסי מין, וכשעמדה בסירובה פיטר אותה מתפקידה בסרט. כן ציינה כי בהזדמנות אחת סגר אותה בחדרה יחד עם שחקנית נוספת ולא הניח להן לעזוב את המקום.

שחקנית שנייה העידה כי קים יחד עם השחקן צ'ו ז'ה יון והמנהל שלו "נקשו על דלת חדרי מדי לילה, כמו צבועים". לדבריה, הבמאי והשחקן אנסו אותה. "מכיוון ש(קים) היה מאז ומתמיד אובססיבי (לסקס), נראה שבשביל זה הוא עשה את הסרטים שלו", אמרה. שחקנית שלישית האשימה אותו שהטריד אותה מילולית בעת אודישן שערך לה בבית קפה.

קים הוא כיום מהבמאים הדרום קוריאנים המוערכים והנודעים בעולם. הוא ביים בין היתר את הסרטים "להרגיש בבית", "אביב, קיץ, סתיו, חורף" ו"מוביוס", ולאורך השנים הוקרנו סרטיו בפסטיבלי הקולנוע היוקרתיים ביותר וזיכו אותו בפרסים מרכזיים. בין היתר, סרטו "סמריה" זכה בפרס דוב הזהב בפסטיבל ברלין ב–2004, ו"פיאטה" בפרס אריה הזהב בפסטיבל ונציה ב–2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ