איתמר זהר
איתמר זהר

הזמרת מדונה תביים סרט עלילתי שיתבסס על סיפור חייה של מייקלה דה פרינס, שגדלה כיתומה בסיירה ליאון ונהפכה לרקדנית בלט מצליחה ברחבי העולם. על פי האתר דדליין, הסרט, "Taking Flight", יתבסס על ביוגרפיה שכתבה דה פרינס וראתה אור ב-2014.

דה פרינס, שרקדה בתיאטרון מחול הארלם וכעת סולנית בלהקת הבלט הלאומית של הולנד, נולדה ב-1995 בסיירה ליאון. היא התייתמה מהוריה בהיותה בת שלוש לאחר שאביה נורה למוות במלחמת האזרחים במדינה ואמה מתה מרעב. זוג אמריקאי יהודי מניו ג'רזי, איליין וצ'רלס דה פרינס, אימץ אותה וילדה נוספת. אמה המאמצת, איליין דה פרינס, כתבה אתה את הביוגרפיה שתעובד כעת לקולנוע בידי קמילה בלאקט.

מייקלה דה פרינסצילום: Denis Farrell/אי־פי

הבחירה של מנהלי אולפני אם-ג'י-אם להפקיד בידי מדונה את שרביט הבימוי תמוהה ובו בזמן נועזת. ייתכן כי השיקולים שעמדו מאחוריהם היו יחצניים וציניים: הזמרת אימצה ב-2008 וב-2009 שני ילדים ממאלוויי שבאפריקה ובשנה שעברה אימצה משם עוד שתי תאומות.

מדונה כבר ביימה בעבר שני סרטי קולנוע שנכשלו לחלוטין בקופות ונקטלו באופן חסר רחמים בביקורות. הראשון, "זוהמה וחוכמה" מ-2008, הוא קומדיה על שלושה שותפים בדירה. השני, "ואליס ואדוארד", יצא ב-2011 ומשחזר את הרומן שזיעזע את שמרני בריטניה - בין המלך אדוארד השמיני והאשה האמריקאית ואליס סימפסון שהיתה גרושה.

רק 15 מיליון דולר הושקעו בסרט, אבל הוא גרף פחות ממיליון דולר. הוא היה מועמד לאוסקר על התלבושות, אבל הביקורות הצביעו על חוסר ההשראה של מדונה כבמאית. היו שהרחיקו לכת וטענו כי "יהיה מוגזם לקרוא לדבר הזה סרט".  

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ