קייט בלנשט טוענת כי הארווי ויינשטיין התייחס אליה "באופן לא הולם"

השחקנית האוסטרלית, שתכהן כיו"ר חבר השופטים בפסטיבל קאן, סיפרה לראשונה כי היתה לה "תחושה רעה" מצד המפיק ההוליוודי. "אני לא הסכמתי לעשות מה שהוא ביקש ממני", הוסיפה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

קייט בלנשט טוענת כי המפיק ההוליוודי, , התייחס אליה באופן מיני לא הולם. השחקנית האוסטרלית, שהשתתפה בסרטים שוויינשטיין הפיק, בהם "הטייס", "קרול" ו"חדשות הספנות", אמרה את הדברים בראיון השבוע ל"ווראיטי". בתשובה לשאלה האם המפיק הטריד אותה מינית או התייחס אליה שלא כראוי, היא השיבה:  "איתי, כן".

"קיבלתי ממנו תחושה רעה", בלנשט הוסיפה, "הוא אמר לי לא פעם, 'אנחנו לא חברים'". כאשר נשאלה למה ויינשטיין לא החשיב אותה לחברה, היא אמרה כי "אני לא הסכמתי לעשות מה שהוא ביקש ממני".

קייט בלנשט והארווי ויינשטיין בפסטיבל קאן
קייט בלנשט והארווי ויינשטיין בפסטיבל קאןצילום: Joel Ryan/אי־פי

זו הפעם הראשונה שבלנשט, תומכת של תנועת "Time's Up" לסיוע למתלוננות, מתייחסת באופן פומבי להתנהגות לכאורה של ויינשטיין כלפיה. "(ויינשטיין) הוא למרבה הצער דוגמה לסוג מסוים של גברים", אמרה. בלנשט הביעה את תקוותה כי ויינשטיין יורשע. "האנשים האלו צריכים לעמוד לדין, אנחנו צריכים לקבוע תקדים משפטי", אמרה.

יותר מ-70 נשים האשימו את ויינשטיין בתקיפה והטרדה מינית, , כמו גם כמה תביעות אזרחיות. דוברו של המפיק אמר שהוא מכחיש כל טענה לכך שקיים מין ללא הסכמה.

בלנשט, שייפתח מחרתיים, התייחסה גם למחלוקת סביב הבמאי וודי אלן, ואמרה כי בית המשפט צריך לבחון את טענותיה של בתו של הבמאי, דילן פארו, שהעידה על התעללות מינית מצדו. בלנשט, שהשתתפה בסרטו של אלן "יסמין הכחולה" ב-2013, ספגה ביקורת על כך שלא התייחסה לטענות, שהבמאי מכחיש. פארו הזכירה את שמה של בלנשט במכתב פתוח שהתפרסם ב"ניו יורק טיימס".

"כמובן, דילן פארו חיה בעולם של כאב, ואם התיק לא נבחן כראוי, אז יש לפתוח אותו מחדש וללכת לבית המשפט, בגלל שזה המקום שבו דברים נפתרים", אמרה בלנשט. פסטיבל קאן חוגג החודש את מהדורתו ה-71, אך זוהי רק הפעם ה-12 שאשה תכהן בתפקיד יו"ר חבר השופטים של הפסטיבל היוקרתי. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ