מורגן פרימן מגיב לטענות: "לא הטרדתי מינית, אל תכפישו את שמי"

יומיים אחרי שהתנצל בפני נשים שהאשימו אותו בהתנהגות בלתי הולמת, שכללה הטרדות מיניות, פרסם השחקן הצהרה מורחבת ומסתייגת: "אין להשוות בין הטרדות מיניות למחמאות שלא הובנו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השחקן מורגן פרימן. "רק ניסיתי לגרום לאנשים לחוש בנוח"

"לא הטרדתי נשים, לא הצעתי מקומות עבודה או קידום בתמורה ליחסי מין ולא יצרתי סביבת עבודה בלתי בטוחה. כל ההאשמות שגורסות שעשיתי זאת — שקריות". כך טען היום (שבת) השחקן מורגן פרימן בהצהרה שנייה ומורחבת מטעמו. זו מגיעה פחות מיומיים אחרי שהתנצל בפני שמונה נשים שהאשימו אותו בהתנהגות בלתי הולמת, לרבות הטרדה מינית, במסגרת תחקיר שפורסם ב-CNN ביום חמישי האחרון.

עוד הוסיף השחקן הוותיק בהצהרתו הנוספת כי הוא "שבור לחלוטין מהאפשרות שכל מה שצברתי ב–80 שנות חיי נתון כעת בסכנת הכפשה, בקלות שכזו, לאור הדיווחים שפורסמו בתקשורת". לדבריו, הוא מאמין כי כל קורבנות תקיפה והטרדה "ראויים להישמע, ועלינו להקשיב להם", אך עם זאת, "אין זה הוגן להשוות בין תקריות נוראיות של הטרדות ותקיפות מיניות להומור או מחמאות שלא הובנו כהלכה".

טריילר הסרט "פורשים בסטייל", במהלכו הטריד פרימן לכאורה עוזרת הפקה

ב"מחמאות שהתפספסו" התייחס זוכה האוסקר לעדויותיהן של שמונה נשים, לפיהן חוו ממנו הטרדות על סט סרטיו השונים, כמו גם במהלך ראיונות שקיימו עמו ובעבודה בחברת ההפקה שבבעלותו, Revelations Entertainment. לצדן, שמונה מרואיינים נוספים ציינו בתחקיר כי היו עדים להתנהגות לא הולמת מצד השחקן.

"אני מודה שאני אדם שמנסה לגרום לנשים ולגברים לחוש בנוח כשהם לצדי, להרגיש מוערכים, ובמסגרת זאת, אנסה להתבדח ולהחמיא לנשים – מחמאות אותן אני מוצא קלילות ומשעשעות", הרחיב פרימן את דבריו. "ניכר שלא תמיד הובנתי כהלכה, וזאת הסיבה שהתנצלתי ביום חמישי ואמשיך להתנצל בפני כל מי שגרמתי לו אי נוחות, שלא במתכוון". בהתנצלותו בסוף השבוע, שהוציא פחות משעתיים אחרי שפורסם התחקיר, טען פרימן בין היתר כי "כל מי שמכיר אותי או עבד עמי יודע שלא היו לי כוונות לפגוע או לגרום למישהו לחוש שלא בנוח".

פרימן. "מפחד מהכפשת כל מה שצברתי ב-80 שנותיי"צילום: Richard Shotwell/אי־פי

בין הנשים שהתראיינו לכתבת התחקיר נמנית עוזרת הפקה שהשתתפה ב-2015 בסרט "פורשים בסטייל", בו כיכב פרימן לצד אלן ארקין ומייקל קיין. לדבריה, תקופת עבודתה לצדו היתה מסכת של הטרדות, החפצה ונגיעות שלא ברשותה. "הוא ניסה כל הזמן להרים לי את החצאית ושאל אם אני לובשת תחתונים", סיפרה. "הוא לא הצליח, אבל בסופו של דבר ארקין העיר לו על מעשיו וביקש שיפסיק. פרימן לא ידע מה לעשות עם עצמו".

העיתונאית קלואי מלאס מ-CNN סיפרה כי במהלך ראיון שקיימה עמו לרגל הסרט, כשהיתה בחודש השישי להריונה, לחץ פרימן את ידה באריכות בחדר מלא אנשים, סרק את גופה מלמעלה למטה, ואמר כי "היה שמח להיות שם בפנים". גם עובדים בחברת ההפקה שייסד פרימן התראיינו לתחקיר וסיפרו על אירועים דומים. אחת מהן העידה שנהג לנעוץ מבטים בחזה שלה, מה שהוביל אותה לוותר על לבישת חצאיות לעבודה. לפי עובד אחר, פרימן לא הגיע מדי יום למשרדים, אך כשנכח - התנהג "כמו דוד סוטה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ