שני סרטים ישראליים ישתתפו השנה בפסטיבל לוקרנו

"הצלילה" של יונה רוזנקיאר יתחרה במסגרת המיועדת לסרטים ראשונים ושניים של יוצרים צעירים, ו"אאוט" של אלון סהר יתמודד בתחרות הסרטים הקצרים של הפסטיבל השווייצי

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הצלילה"
נירית אנדרמן

שני סרטים ישראליים ישתתפו השנה בפסטיבל לוקרנו: "הצלילה" של יונה רוזנקיאר יהיה אחד מ–16 הסרטים שיתחרו במסגרת המיועדת לסרטים ראשונים ושניים של יוצרים צעירים, ו"אאוט" של אלון סהר יתמודד בתחרות הסרטים הקצרים של הפסטיבל השווייצי, שייפתח ב–1 באוגוסט. את שני הסרטים ביימו בוגרי בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב.

"הצלילה", שישתתף גם בתחרות הסרטים העלילתיים בפסטיבל ירושלים בסוף החודש, מספר על צעיר שלאחר שנה של נתק ממשפחתו חוזר לקיבוץ ילדותו שעל גבול לבנון כדי לקבור את אביו, שמת שנה קודם לכן ותרם את גופתו למדע. כשאחיו הצעיר, חייל בסדיר שאמור להתגייס לחזית הלבנונית, מגלה סימני חרדה, מתחיל האח הבכור בסדרת חינוך ברוחו האלימה של האב המנוח. סרטו של רוזנקיאר זכה בשנה שעברה בקרן סטיב טיש לסרט ראשון באורך מלא (הסרט הראשון שנתמך על ידי הקרן) והופק על ידי גאודאמוס, חברת ההפקות של בית הספר לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטה.

מתוך הסרט "אאוט" של אלון סהרצילום: מישה קמינסקי

"אאוט", שאורכו 27 דקות, מספר על חייל משוחרר צעיר, שניצל את המצלמה שלו בעבר כשהיה חייל בשטחים וגם כעת, כשהוא משמש כחפרפרת בארגון זכויות אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ