במאית קנייתית תובעת את הממשל לאחר שסרטה הלסבי הוחרם

במאית הסרט הקנייתי "ראפיקי", ואנורי קאהיו, דורשת מבית המשפט במדינה להסיר את החרם שהוטל על סרטה כדי שיוכל להיות נציג קניה לתחרות האוסקר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסרט הקנייתי "רפיקי"
נירית אנדרמן

במאית הסרט הקנייתי "ראפיקי", שבמרכזו סיפור אהבה לסבי, דורשת מבית המשפט במדינה להסיר את החרם שהוטל על סרטה כדי שיוכל להיות נציג קניה לתחרות האוסקר. כך פירסם בסוף השבוע "גרדיאן" הבריטי. בחודש מאי היה "ראפיקי" לסרט הראשון מקניה שהוקרן אי פעם בפסטיבל קאן.

התקנון של תחרות פרסי האוסקר האמריקאי קובע כי על מנת שסרט יוכל להשתתף בתחרות על פרס הסרט הטוב ביותר בשפה זרה, הוא חייב לצאת להקרנות מסחריות בארצו עד 30 בספטמבר, ואולם הממשלה בקניה הטילה חרם על "ראפיקי" בטענה שהוא מעודד לסביות.

הבמאית ואנורי קאהיו (במרכז) עם שחקניות סרטה "רפיקי", בפסטיבל קאן השנהצילום: Eric Gaillard/רויטרס

לפי "גרדיאן", הבמאית ואנורי קאהיו הגישה את התביעה שלה נגד התובע הכללי במדינה וראש הוועדה הלאומית לסיווג סרטים בקניה. מיד לאחר שנודע ש"רפיקי" התקבל לפסטיבל קאן, קבעה הוועדה כי הסרט הזה מנסה לעשות לגיטימיזציה ליחסים לסביים בניגוד לחוק, ואסרה על הקרנתו במדינה. 

יחסים הומוסקסואלים בקניה הם מחוץ לחוק, ומי שמורשע בהפרת החוק הזה צפוי למאסר של עד 14 שנה. ואולם בשנים האחרונות מתגבר קולם של פעילים למען זכויות להט"בים במדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ