"חכם בלילה": הפתיחה הטובה ביותר לקומדיה השנה בארה"ב

הסרט, בכיכובם של קווין הארט וטיפאני האדיש, הכניס 28 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"חכם בלילה"
"חכם בלילה"צילום: /אי־פי

שתי קומדיות התחרו בסוף השבוע האחרון על המקום הראשון בטבלת שוברי הקופות בארצות הברית — "חכם בלילה" ו"מפלצות בשלג". הראשונה, בכיכובם של קווין הארט וטיפאני האדיש, היא על איש מכירות חסר מזל שמנסה להרשים את בת זוגו. השנייה היא סרט הרפתקאות מצויר לילדים.

במפתיע, "חכם בלילה" היא זו שניצחה. עם הכנסות בסך 28 מיליון דולר — הפתיחה הטובה ביותר לקומדיה בארצות הברית השנה — היא הקדימה את "מפלצות בשלג" שגרפה 23 מיליון דולר. ההצלחה של "חכם בלילה" לא מובנת מאליה, משום שהיא יצאה ב–3,010 בתי קולנוע בצפון אמריקה לעומת 4,131 בתי קולנוע שבהן עלה הסרט "מפלצות בשלג", הפונה לקהל רחב יותר ומפיציו ציפו שיגרום לכל המשפחה לצאת יחד כדי לראות אותו.

"חכם בלילה", ששמו באנגלית "Night School", פתח טוב יותר מקומדיה מפתיעה אחרת, "עשיר בהפתעה" שגרפה בשבוע הראשון שלה, באוגוסט, 26 מיליון דולר והכניסה עד כה בארצות הברית 165 מיליון דולר.

בניגוד ל"עשיר בהפתעה", שקיבל שבחים מהמבקרים האמריקאים, "חכם בלילה", שביים מלקולם ד' לי, ספג ביקורות קשות. במגזין "טיים" נכתב כי טיפאני האדיש היא כעת שחקנית מבוקשת, "אבל אין זה אומר שכל סרט שהיא מופיעה בו הוא גם ראוי". ב"ניו יורק טיימס" טענו כי יש בו רק כמה בדיחות שעובדות. עוד נטען כי הוא אינו שטחי, אבל גם לא מפתיע כמו "טיול בנות", קומדיה מ–2017 שהאדיש כיכבה גם בה וגם אותה ביים מלקולם ד' לי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ