"גבעת חלפון נאמנה": סרטים ישראליים עוברים מתיחת פנים לכבוד חוק נאמנות בתרבות

גברי בנאי, אסתי זקהיים, רבקה מיכאלי נלי תגר ואמנים נוספים משתתפים בסרטון חדש ונהדר נגד החוק של מירי רגב. "ניסיון להפיל ראש ממשלה באמצעות הפלה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גברי בנאי בסרטון של "המכון הישראלי לדמוקרטיה"
גברי בנאי בסרטון של "המכון הישראלי לדמוקרטיה"צילום: חשבון היוטיוב של IsraelDemocracyIns

גברי בנאי, אסתי זקהיים, רבקה מיכאלי, רננה רז ונלי תגר הצטרפו למחאה נגד חוק "נאמנות בתרבות" שיזמה שרת התרבות והספורט מירי רגב, שעבר קריאה ראשונה בתחילת החודש בתמיכתו של שר האוצר, משה כחלון. בסרטון שהעלה "המכון הישראלי לדמוקרטיה" עוברים סרטים ישראליים אהובים כמו "גבעת חלפון אינה עונה" ו"אפס ביחסי אנוש" מתיחת פנים כדי להתאים את עצמם לחוק החדש. 

בשבועות האחרונים הצטרפו עוד ועוד אמנים ואנשי תרבות למחאה נגד החוק, ובסוף אוקטובר הפגינו יותר מאלף בני אדם ברחבת הסינמטק. בין החותמים על העצומות השונות נגד החוק ניתן למצוא את זוכי פרס ישראל, אנשי אקדמיה, מנהלים אמנותיים ויושבי ראש של מוסדות תרבות מובילים, בכירים בקולנוע העולמי והישראלי, בכירים בענף הטלוויזיה הישראלי וכן שחקנים, קולנוענים, אמנים וכותבים.

החוק נועד לאפשר לשרת התרבות מירי רגב לשלול תקציבים ממוסדות תרבות, לצד הסמכות הקיימת של משרד האוצר. הוא מאפשר למשרד התרבות להפחית תקציבים ממוסדות או לשלול אותם כליל בשל אחת מהסיבות הבאות: שלילת קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית; הסתה לגזענות, אלימות וטרור; תמיכה במאבק מזוין או טרור; ציון יום העצמאות כיום אבל, והשחתה או ביזוי כבוד הדגל וסמלי המדינה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ