מתלוננת חדשה נגד מנכ"ל CBS: כפה עליי מין אוראלי וניסה לקנות את שתיקתי

בובי פיליפס, המתלוננת ה-13 נגד לס מונבס שהואשם בהטרדות ותקיפות מינית, סיפרה ל"ניו יורק טיימס" כי כפה עצמו עליה ב-93' כשהיתה בת 25. בשנה שעברה הציע לה לטענתה תפקיד ששכרו 1,500 דולר כדי שלא תתלונן

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לס מונבס
הארץ

לזלי (לס) מונבס, מנכ"ל חברת CBS לשעבר שהואשם על ידי 12 נשים בהטרדה או תקיפה מינית במסגרת תחקיר של "הניו יורקר" ביולי האחרון, מואשם על אשה נוספת שטוענת כי תקף אותה מינית, וניסה שנים לאחר מכן לקנות את שתיקתה.

המתלוננת היא השחקנית בובי פיליפס, שסיפרה בתחקיר ה"ניו יורק טיימס" שפורסם היום (רביעי) כי מונבס כפה עליה לבצע בו מין אוראלי בשנת 1993 כשהיתה בת 25.

האירוע התרחש לדבריה כשזומנה לפגישת היכרות מקצועית עם מונבס, אז נשיא חטיבת הטלוויזיה של האחים וורנר, באולפני החברה. בתחקיר היא מתארת כיצד ערך לה סיור במקום והפנה אותה להביט בפסלי אחי וורנר השונים. כשהסתובבה בחזרה הבחינה כי הפשיל את מכנסיו וחשף בפניה את איבר מינו. 

בובי פיליפס. פגישת העבודה הפכה להטרדהצילום:

"הוא אמר 'תהיי בת זוגי ואתן לך תפקיד בסדרה'", היא מספרת שם, ואז אחז בחוזקה בצווארה, הדגיש כמה היא מגרה אותו ואילץ אותה לבצע בו מין אוראלי.

מארב דוור, מנהלה של פיליפס, התראיין גם הוא לתחקיר וסיפר כי בשובה מהפגישה סירבה תחילה לספר עליה - ואז גילתה לו במעורפל כי מונבס "פגע בה". 

שנים לאחר מכן, בנובמבר 2017, קיבל דוור פנייה מכתב ה"ניו יורק טיימס", שהתעניין בזווית שלו על מעשיו של מונבס. בתגובה יצר דוור קשר עם מונבס והשניים החלו בהתכתבות שמרמזת כי ניסו למצוא לפיליפס תפקידים על המסך בתמורה לכך שלא תתלונן. על פי הדיווחים, הוצע לפיליפס תפקיד בסדרה עתידית בשם "Blood and Treasure", עליו היתה אמורה לקבל 1,500 דולרים.

בתגובה לתחקיר ה"טיימס" אמר מונבס בהצהרה מטעמו כי הוא "מאמין בכל ליבו שמה שארע עם פיליפס היה בהסכמה מלאה". 

עוד עולה מהתחקיר כי דבריה של פיליפס עלולים לפגוע בהסכם הפרישה עליו חתם לכאורה מונבס מול CBS, בגובה 120 מיליון דולרים, כשהגיש את התפטרותו בספטמבר האחרון. על פי הדיווחים, שני הצדדים הסכימו כי הסכום יועבר לכיסו של מונבס רק בתום חקירה פנימית המתנהלת ב-CBS. החברה לא אישרה את קיומו של הסכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ