בין הזוכים בפרס אמנות הקולנוע: אבי נשר, שלומי אלקבץ, טליה לביא ותומר הימן

משרד התרבות והספורט פירסם היום את שמות הזוכים בפרס לשנת 2018. גובה הפרס שיקבל כל אחד מהזוכים על מפעל חיים ולעידוד היצירה הוא כ–50,000 שקל

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: שלומי אלקבץ, תומר הימן, טליה לביא
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

אבי נשר, שלומי אלקבץ, טליה לביא ותומר הימן הם בין 12 הזוכים בפרס אמנות הקולנוע לשנת 2018. משרד התרבות והספורט פירסם היום את שמות הזוכים בפרס, המוענק מדי שנה כאות הקורה על פועלם של הזוכים בתחומי הקולנוע השונים: בימוי, צילום, תסריט, עריכה והפקה. גובה הפרס שיקבל כל אחד מהזוכים בקטגוריות מפעל חיים ועידוד היצירה הוא 49,560 שקל.

לשניים מהזוכים הוענק הפרס בזכות מפעל החיים שלהם: הבמאי אבי נשר, שעליו כתבו השופטים: "במאי ממובילי הקולנוע הישראלי מעל לארבעה עשורים. מסרטים קלאסיים ועד לשוברי הקופות הגדולים של העשור האחרון". הפרס הנוסף הוענק לאנימטור, הבמאי ואוצר האנימציה דודו שליטא, "על התרומה הענפה במשך עשרות שנים במינוף אמנות האנימציה בישראל. על יצירתו המקיפה והאינטליגנטית ועל ההשפעה המכרעת שיש לו על עיצוב דורות רבים של אנימטורים בישראל".

פרס לעידוד היצירה הוענק לבמאים טליה לביא ("אפס ביחסי אנוש") ושלומי אלקבץ ("שבעה", "גט"), וכן לדוקומנטריסטים יאיר לב ("הוגו", "אתה מת רק פעמיים"), אבתיסאם מראענה מנוחין ("תרשום, אני ערבי", "שלוש פעמים מגורשת"), תומר הימן ("יונתן אגסי הציל את חיי", "מיסטר גאגא") ונטעלי בראון ("התליין", "מקווה שאני בפריים").

פרס ליוצרים בראשית דרכם, בגובה 25,000 שקל, הוענק לבמאים יאיר אגמון, תמר ברוך ובועז פרנקל, וכן למפיק קובי מזרחי.

ועדת השיפוט של הפרס כללה השנה את פרופ' סמי שלום שטרית, ד"ר נועה רגב, נורית קידר, אלברט גבאי ויהודה סתיו.

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, מסרה: "אני מברכת את שנים עשר הזוכות והזוכים בפרסי אמנות הקולנוע. ברשימת הזוכות והזוכים מצויים נשרי הקולנוע שלנו, שמשק כנפיהם הרבגוני מעורר השראה בתחומי היצירה הקולנועית בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ