"דרייבר" זכה בפרס הסרט הישראלי הטוב ביותר מטעם פורום מבקרי הקולנוע

סרט הביכורים של יהונתן אינדורסקי זכה גם בפרס התסריט הטוב ביותר. אלירן מלכה ("הבלתי רשמיים") ואבי נשר ("סיפור אחר") חלקו את פרס הבימוי

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חרדים בכולל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"דרייבר", סרט הביכורים של יהונתן אינדורסקי, זכה בפרס הסרט הישראלי הטוב ביותר ל–2018 מטעם פורום מבקרי הקולנוע בישראל. חברי הפורום בחרו להעניק לסרט זה שני פרסים נוספים: פרס השחקן הטוב ביותר שהוענק למשה פולקנפליק על הופעתו בסרט, ופרס התסריט הטוב ביותר שניתן לאינדורסקי. את פרס השחקנית הטובה ביותר העניקו חברי הפורום לג'וי ריגר ("אין בתולות בקריות"),

סרטו של אינדורסקי (יוצר "שטיסל"), מביא את סיפורו של אב חרדי שאשתו נעלמה במפתיע, והוא נאלץ לגדל לבדו את בתו בת התשע. הוא עובד כ"דרייבר" — חרדי המתפרנס מהסעתם של "שנוררים" לבתיהם של נדבנים ידועים בבני ברק. שני הפיינליסטים שהתמודדו מול "דרייבר" על פרס הסרט הטוב ביותר היו "הבלתי רשמיים" ו"יונתן אגסי הציל את חיי".

זו השנה השישית שפורום מבקרי הקולנוע בישראל, המונה 36 מבקרים, מעניק פרסים לסרטים הטובים של השנה. את פרס הבימוי בחרו חברי הפורום לחלק השנה בין שני במאים: אלירן מלכה על סרטו "הבלתי רשמיים" ואבי נשר על סרטו "סיפור אחר". פרס התגלית של השנה הוענק לאלירן אליה על הסרט "מוטלים בספק".

פרס ההישג האמנותי ניתן לעורכים טל רבינר ואלכס חוסיד על סרטו של תומר הימן "יונתן אגסי הציל את חיי". את פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר העניקו חברי פורום המבקרים ל"רומא", סרטו של אלפונסו קוארון, זוכה פרס אריה הזהב בפסטיבל ונציה, המופץ בימים אלה במקביל בנטפליקס ובבתי הקולנוע.

הזוכים נבחרו מתוך כלל הסרטים שהוקרנו בישראל בהקרנות מסחריות ב–2018. פרסי פורום המבקרים אינם כספיים, אלא הצהרתיים בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ