הארץ

הבמאי, התסריטאי ומפיק הקולנוע אבי נשר נבחר להשיא משואה בערב יום העצמאות ה- 71 - כך הודיעה הבוקר (חמישי) שרת התרבות והספורט מירי רגב, המכהנת כיו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים.

הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות כתבה בנימוקיה כי "סרטיו של נשר מציגים את גווניה השונים של החברה הישראלית ומשמיעים את קולם הייחודי של מגזרים וקבוצות שונות בתוכה". עוד ציינו כי "נשר הפך לאחד מסמליה של תעשיית הקולנוע המשגשגת בישראל שקוצרת הצלחות רבות ומגיעה אל לבם של מיליוני אנשים".

בספטמבר אשתקד נהרג בנו של נשר, ארי, בתאונת דרכים בתל אביב בעת שרכב עם חברו על אופניים חשמליים. הוועדה ציינה כי "משפחת נשר החליטה בצעד אצילי לתרום את איבריו של ארי במטרה להביא מזור למחלותיהם של אחרים ובכך הצילה חמישה אנשים. נשר ידליק את המשואה לכבודם של נשות ואנשי הקולנוע הישראלי ולכבודן של משפחות תורמי האיברים בישראל שבהחלטתם מצילים נפשות".

השרה רגב אמרה לאחר הבחירה: "אבי, מענקי הקולנוענים שלנו, זכה בפרסים רבים בארץ ובחו"ל על יצירתו הקולנועית, המתכתבת ברובה עם הוויית החיים הרב-גונית בישראל. עיסוקו המרגש בתמונות חיים של קבוצות ויחידים בחברה הישראלית - מ'הלהקה', אחד מסמליו המובהקים של צה"ל ועד 'סיפור אחר' ועוד רבים וטובים - מבטא את יכולתו ללכוד בעדשת הרגש את צילומי חיינו".

רגב התייחסה גם למות בנו של נשר בגיל 17. "הטרגדיה האישית שפקדה את נשר ואת משפחתו, חשפה ממדים אנושיים מרגשים נוספים של נשר, יכולת הנתינה האדירה, עם תרומת איבריו של בנו להצלת חיים והקריאה לאחדות בעמנו", אמרה. "אבי, אני מחבקת אותך ואת משפחתך ומודה לך על תרומתך הענקית לתרבות ולחברה הישראלית. אתה מסמל בעיניי את הרוח הישראלית הטובה, רוחה של האחדות ואהבת ישראל, הנישאת על כנפי נשר אדירות מעל כל מחלוקת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ